– Czy katolicy powinni przepraszać gejów za prześladowania? A może jednak geje powinni zacząć szykować się do przepraszania chrześcijan? – pyta Tomasz P. Terlikowski w tekście „Wielka wojna z normalnością”.
– Polska jest przedmurzem normalności – przekonuje publicysta i muzyk Jan Pospieszalski w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.
– Amerykanie w myśl zasady „żyj i daj żyć innym” popełnili błąd. Teraz bowiem inni nie dadzą im żyć dopóty, dopóki nie staną się tacy sami jak oni – pisze Marek Jan Chodakiewicz w artykule „Gay, czyli wesołek”.
Ponadto w „Do Rzeczy”:
– Klęska wrześniowa się nie powtórzy – zapewnia w rozmowie z Wojciechem Wybranowskim szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch i podkreśla, że po warszawskim szczycie NATO Polska jest bezpieczniejsza.
– Istota systemu siła narzuconego Polsce po 1945 r. przez Sowietów było wprzęgnięcie ipodporzadkowanie polskiego terytorium, naszego potencjału państwowego, gospodarczego i ludnościowego oraz infrastruktury planom wojennym Moskwy skierowanym przeciwko Zachodowi – pisze Sławomir Cenckiewicz w artykule „Od Układu Warszawskiego do bezpieczeństwa Polski”.
– Zbrodnia wołyńska była okrutnym i zaplanowanym ludobójstwem, ale polskim politykom do dziś brakuje odwagi, by nazwać ją po imieniu. Ta poprawność ośmiela neobanderowców do coraz bardziej bezczelnych zachowań– zauważa Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „Wołyń – kłamstwo katyńskie III RP”.
– Najsłynniejszy elektryk świata deklaruje nowy „objazd po kraju”. Tym razem Lech Wałęsa chce już oficjalnie zdynamizować działalność KOD – pisze Piotr Semka w artykule „Wałęsa na wojennej ścieżce”.
–Prezes PiS w odróżnieniu od Donalda Tuska doskonale wie, po co mu władza. Jaką przyszłość chce zbudować? – zastanawia się Piotr Gociek w tekście „Kaczyńskiego plan dla Polski”.
–Celem nowych zmian w OFE nie jest polepszenie sytuacji przyszłych emerytów, lecz zmniejszenie deficytu budżetowego i zdobycie pieniędzy na realizację planu Morawieckiego. Skutkiem może być niestety utrata zaufania obywateli do państwa – pisze Stefan Sękowski w artykule „Emerytura Morawieckiego”.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Wojciech Cejrowski zastanawia się, czy Dziki Zachód nadal jest dziki, Łukasz Zboralski pisze o motocyklach pierwszej potrzeby, a Joanna Bojańczyk rozpoczyna cykl „Niepraktyczna pani domu”.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 11 lipca 2016.
Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla:
- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)
- systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).
„Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji dźwiękowej w Audiotece.