KrajDecyzję o rezygnacji podjęłam suwerennie

Decyzję o rezygnacji podjęłam suwerennie

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, Andrzej Duda
Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, Andrzej Duda / Źródło: PAP / Leszek Szymański
Dodano
Z całą pewnością decyzję o rezygnacji podjęłam suwerennie, bez niczyich nacisków – zapewnia w rozmowie z Marcinem Makowskim Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, była szefowa kampanii Andrzeja Dudy.

MARCIN MAKOWSKI: Czy załuje pani wejscia do polityki?

JOLANTA TURCZYNOWICZ-KIERYŁŁO: W życiu publicznym jestem od najmłodszych lat, mój ojciec był silnie zaangażowany w obronę działaczy solidarnościowych. Dom był zawsze otwarty, inteligencki, te tematy się pojawiały…

Pytam o teraźniejszość. Medialny młynek, partyjny spin, tempo kampanii.

Nigdy nie weszłam w politykę partyjną, a nieporozumienie z przypisywaniem mnie do określonej opcji wynika być może z tego, że prezydenta utożsamia się z określonym obozem partyjnym. Co samo w sobie jest dosyć naturalne. Jeśli pyta pan o żal… Na pewno nie spodziewałam się wielu rzeczy, które się wydarzyły.

Okładka tygodnika Do Rzeczy: 21/2020
Całość dostępna jest w 21/2020 wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”
Zamów w prenumeracie lub w wersji elektronicznej:

Czytaj także

Od północy z 10 na 11 lipca trwa cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę 12 lipca. Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także