To najlepszy dowód zasadności decyzji o wprowadzeniu pełnomocnika do szpitala miejskiego w Radomiu - zaznacza szef MZ Adam Niedzielski.
Szef MZ powołał się na sobotnią informację rzecznika resortu zdrowia Wojciecha Andrusiewicza, który przekazał PAP, że przygotowania do uruchomienia szpitala tymczasowego w Radomiu przyspieszyły i jeszcze przed 20 marca placówka będzie gotowa do przyjęcia pierwszych pacjentów.
Dyrektor zawieszony
W środę minister Niedzielski, korzystając z zapisów tzw. ustawy covidowej, zawiesił dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Marka Pacynę i powołał swojego pełnomocnika. Został nim szef radomskiej delegatury NFZ Andrzej Cieślik.
– Spotykamy się w Radomiu w czasie kiedy III fala koronawirusa zaczyna się w Polsce. Mamy do czynienia z trudną sytuacją, która wymaga trudnych decyzji – powiedział minister zdrowia podczas konferencji prasowej.
– Podjąłem decyzję, by zawiesić dyrektora szpitala i powołać pełnomocnika, który jak najszybciej zorganizuje szpital tymczasowy w Radomiu. Pełnomocnikiem został Andrzej Cieślik z delegatury NFZ w Radomiu – wskazał Adam Niedzielski.
Jako powód swej decyzji Niedzielski wskazywał m.in. niestosowanie się przez szefa radomskiej lecznicy do poleceń wojewody mazowieckiego w zakresie tworzenia szpitala tymczasowego i brak współpracy z Totalizatorem Sportowym w zakresie wskazania lokalizacji szpitala tymczasowego. Minister zarzucił też dyrektorowi, że ten zwlekał z podpisaniem umowy z Totalizatorem Sportowym i nie podjął działań mających na celu zatrudnienie personelu do szpitala tymczasowego.
W poniedziałek – na wniosek klubu radnych KO – ma się odbyć poświęcona sytuacji w szpitalu nadzwyczajna sesja rady miejskiej w Radomiu. W porządku obrad ma się też znaleźć punkt dotyczący skierowania skargi do sądu administracyjnego na decyzję ministra zdrowia o zawieszeniu dyrektora szpitala w Radomiu.
Czytaj też:
Niemcy: Otwarto pierwszy punkt testowania na granicy z Polską