Organizator szczyci się, że do tegorocznej akcji zgłosiła się rekordowa liczba 211 szkół. Jak "Tęczowy Piątek" będzie wyglądał to w praktyce? Tego dnia dzieci będą mogły oglądać na szkolnych korytarzach tęczowe plakaty. Z kolei na lekcjach będą słuchały o "akceptacji i otwartości na uczniów i uczennice LGBTQI". Szkoły, które wyraziły chęć organizacji Tęczowego Piątku otrzymały od organizatora zestaw materiałów edukacyjnych, plakaty i tęczowe gadżety. O scenariuszach lekcji zdecydują nauczyciele. KPH nie ukrywa, że służy radą, jakie filmy warto pokazać uczniom podczas lekcji.
– Akcja Tęczowy Piątek organizowana jest po to, aby nauczyciele i nauczycielki pokazali swoim uczniom i uczennicom, że szkoła jest miejscem, gdzie każdy może być sobą. Tego dnia dorośli i rówieśnicy dają wyraźny sygnał młodym osobom LGBTQI, że mogą na nich liczyć – tłumaczy Joanna Skonieczna z organizacji społecznej Kampania Przeciw Homofobii.
"Jezus nic nie mówił o homoseksualizmie"
Wśród materiałów oferowanych przez Kampanię Przeciwko Homofobii znajduje się poradnik dla rodziców. Jednym z poruszanych w nim wątków jest stosunek Kościoła katolickiego do homoseksualizmu. Możemy w nim przeczytać - zgodnie z prawdą - że sam homoseksualizm nie jest uznawany za grzech, ale jest nim jego praktykowanie. W dalszej części autor poradnika próbuje tę kwestię zrelatywizować. "Zachowań potępianych przez Kościół jest wiele – masturbacja, antykoncepcja, seks przed- i pozamałżeński. Rzeczywistość społeczna rządzi się jednak własnymi prawami – osoby heteroseksualne żyją w konkubinatach, rozwodzą się i ponownie pobierają, używanie prezerwatyw jest powszechnie propagowane przez instytucje zajmujące się profilaktyką HIV/AIDS. Moralne sądy Kościoła są w tak wielu kwestiach nagminnie przez katolików ignorowane, a w tej jednej miałyby mieć absolutną moc wiążącą?" – czytamy.
W poradniku pojawia się również stwierdzenie, że "sam Jezus nigdy nie wypowiadał się na temat miłości do tej samej płci – ani w ustach Jezusa, ani w wypowiedzi żadnego z dwunastu apostołów nie znajdziemy żadnej wzmianki o homoseksualności". I dalej: "Jezus nie tylko wybaczył nierządnicy Marii Magdalenie, ale jadł także w domu celnika, którym z powodu wykonywanego zawodu gardzili jego współobywatele. Postępował w zgodzie z własnym sumieniem i miłością bliźniego, a nie zgodnie z normami społeczeństwa, w którym żył i nauczał".
Agitacja polityczna
W innym materiale KPH pojawia się także wskazówka dotycząca wyborów politycznych. "Pamiętaj o wyborach – głosuj na polityków wspierających prawa osób LGBT. Jeśli nie wiesz na kogo oddać swój głos, sprawdź jaki stosunek do osób LGBT mają poszczególni kandydaci i kandydatki. Można to zrobić m.in. na specjalnych portalach internetowych – podczas trwania wyborów szukaj informacji na stronie www.kph.org.pl".
Przypomnijmy, że więcej na temat homoterroru można przeczytać w najnowszym numerze tygodnika "Do Rzeczy":
Czytaj też:
"Do Rzeczy” nr 43: Co ukrywają obrońcy homoseksualistówCzytaj też:
Homoterror