– Homofobia to mit – mówiks. prof. Paweł Bortkiewicz, specjalista w zakresie teologii moralnej, w rozmowie
z Maciejem Pieczyńskim.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Podział Polski to dziedzictwo Tuska – przekonuje Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta, w rozmowie
z Marcinem Makowskim.
– Współpracownik Donalda Tuska miał ustalać ze znanym przedsiębiorcą, jak środowisko byłego premiera może
z korzyścią dla siebie „ustawić się” na ewentualnych inwestycjach w RPA. Oni mieli zarobić, Polska stracić – zeznawał jeden z kelnerów – pisze Wojciech Wybranowski w artykule „Tusk, Kulczyk i Afryka”.
– „Ślepnąc od świateł” dobrze oddaje ducha powieści Jakuba Żulczyka. To ekranizacja sugestywna, inteligentna, drażniąca, wciągająca jak bagno, które opisuje – zauważa Piotr Gociek w tekście „Miasto grzechu”.
– Polscy dyplomaci wystawili fałszywe paszporty Żydom – o „Liście Ładosia” opowiada Jakubem Kumoch, ambasador Polski w Szwajcarii w rozmowie z Piotrem Zychowiczem.
– Po fatalnym wyniku wyborczym CSU w Bawarii w Niemczech doszło do politycznego trzęsienia ziemi, które może zniszczyć rządzącą koalicję w Berlinie. Rządząca 13 lat kanclerz Angela Merkel walczy już tylko o przetrwanie – zauważa Jacek Przybylski w artykule „Upokorzona Merkel”.
– Beata Szydło w swej krytyce transformacji się zagalopowała. Trudno było nam po okresie komuny utracić niezależność gospodarczą, bo jej wtedy nie mieliśmy – przekonuje Stefan Sękowski w tekście „Jak nie utraciliśmy niezależności”
– Na punkcie Krzysztofa Piątka oszaleli kibice w całej Europie. Czy mamy do czynienia z narodzinami kolejnej wielkiej gwiazdy pochodzącej z Polski? – zastanawia sięŁukasz Majchrzyk w artykule „Pistolet wypalił”.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Piotr Semka żegna Hannę Gronkiewicz-Waltz.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 22 października 2018.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Do Rzeczy.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.