Greene przekonuje, że "jedyna granica, o którą dbają Demokraci, to granica ukraińska". Zapewniła, że jej partia będzie chronić południowa granicę USA przed napływem nielegalnych migrantów.
twitter
Greene jest znana z kontrowersyjnych wypowiedzi. Pojawiały się w nich wątki rasistowskie, antysemickie i antyislamskie. Sugerowała chociażby, że katastrofalne pożary, które nawiedziły Kalifornię w listopadzie 2018 były sprawką operującego z przestrzeni kosmicznej lasera powiązanego z rodziną Rotszyldów. George'a Sorosa określiła zaś mianem "nazisty".
Zmienia się postawa Amerykanów wobec wsparcia dla Ukrainy
Wypowiedź polityk dot. pomocy Ukrainie wpisuje się jednak w zauważalny trend. Pojawił się kolejny sondaż, z którego wynika, że spada poparcie Amerykanów dla pomocy Ukrainie. Według najnowszego badania "Wall Street Journal" 30 proc. ankietowanych jest zdania, że Stany Zjednoczone pomagają w zbyt dużym zakresie, podczas gdy w marcu na takim stanowisku stało jedynie 6 proc. pytanych.
Zmiana nastrojów dotyczy przede wszystkim elektoratu Partii Republikańskiej. Wsparcie USA dla Ukrainy jako zbyt duże ocenia 48 proc. respondentów wobec 6 proc. w badaniu marcowym.
"WSJ" zadało także osobne pytanie o udzielenie dodatkowej pomocy finansowej pomocy Ukrainie. Za taką opcją opowiedziało się 57 proc. respondentów, z czego jedynie 35 proc. Republikanów i aż 81 proc. wyborców Partii Demokratycznej. Odsetek wyborców niezdecydowanych wyniósł w tej sprawie 45 proc.
Dotychczasowa wartość oficjalnych dostaw sprzętu wojskowego na przestrzeni ostatnich ośmiu miesięcy sięga blisko 18 mld dolarów. Jeśli chodzi z kolei o wartość obiecanego dotąd bezpośredniego wsparcia ukraińskiego budżetu, mowa jest o 8,5 mld dolarów.