"Jednak sukces", "były okazje". Komentarze po meczu z Francją

"Jednak sukces", "były okazje". Komentarze po meczu z Francją

Mundial. Polscy piłkarze po przegranym meczu z Francją
Mundial. Polscy piłkarze po przegranym meczu z Francją Źródło:PAP/EPA / Ali Haider
W mediach społecznościowych wrze po przegranym przez polską reprezentację meczu z Francją
Wynikiem 1:3 zakończył się mecz Polska-Francja. To oznacza, że nasza drużyna odpada z piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze. Po trudnej fazie grupowej, w której naszym piłkarzom udało się zająć drugie miejsce w grupie, w 1/8 mundialu Polacy zmierzyli się z mistrzami świata, czyli Francją.

– To jeszcze daleka droga. Oczywiście potrzebna jest radość z gry, to będzie ważne nawet w niedalekiej przyszłości. Jak atakujemy, to jest inaczej, ale gdy gramy bardziej defensywnie, to takiej radości nie ma. Wpływa na to wiele czynników — stwierdził Robert Lewandowski w rozmowie z TVP Sport chwilę po zakończeniu spotkania.

Z kolei prezes PZPN Cezary Kulesza napisał na Twitterze: "Dla naszej reprezentacji to koniec Mundialu, ale kończymy go z podniesionymi głowami. Przeciwko Francji mieliśmy swoje okazje, mistrzowie świata byli po prostu silniejsi. Wyjście z grupy, pierwsze od 36 lat, to jednak sukces. Dziękuję za to trenerowi, piłkarzom i naszym kibicom".