ŚwiatSzwecja: Policja zastrzeliła chorego na zespół Downa. Miał zabawkowy pistolet

Szwecja: Policja zastrzeliła chorego na zespół Downa. Miał zabawkowy pistolet

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Źródło: Flickr / News Oresund / CC BY 2.0
Dodano
Tragedia w Sztokholmie. Policjanci zastrzelili chorego chłopca, który chodził po ulicy z zabawkowym pistoletem.

Do zdarzenia doszło w czwartek w centralnej dzielnicy Sztokholmu. Szwedzkie media piszą, że policja przyjechała na miejsce po tym, jak mieszkańcy zgłosili mężczyznę trzymającego broń. Funkcjonariusze zanim otworzyli ogień, mieli nakazać 20-latkowi, by ją wyrzucił.

Ofiarą była osoba chora na zespół Downa i autyzm. Wyszła z domu z zabawkowym pistoletem. Została przewieziona do szpitala i tam zmarła.

Matka 20-latka powiedziała szwedzkiemu tabloidowi "Expressen", że jej syn był poważnie niepełnosprawny i nazwała go "najmilszym człowiekiem na świecie". Policja przeprowadza teraz wewnętrzną kontrolę. Na razie żadnego z funkcjonariuszy nie oskarżono.

/ Źródło: TheLocal.se
/ dcy
O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także