W specjalnym dodatku m.in.:
Czy Polska mogła uniknąć sporu z Izraelem?
Jakie sposoby są najskuteczniejsze, by walczyć o dobre imię Polaków?
Nienawistne ataki światowych mediów na Polskę
Czy deklaracja premierów Polski i Izraela trwale zakończyła spór?
Dobrze się stało, że ten spór miał miejsce – Nie jestem zwolennikiem determinizmu historycznego – mówi Patryk Jaki, europoseł PiS, były wiceminister sprawiedliwości, współautor nowelizacji ustawy o IPN, w rozmowie z Piotrem Włoczykiem.
Kary wciąż możliwe? – Nieudana nowelizacja ustawy o IPN z 2018 r. będzie rzucać się cieniem na każde kolejne działania tego typu – piszą Lech Obara, Szymon Topa
Antypolskie tsunami – Mało kto się spodziewał, że nowelizacja ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej wywoła tak olbrzymią falę ataków skierowanych przeciwko Polsce, że zaleje ona światowe media – wskazuje Tomasz D. Kolanek.
Trudna droga –To był najpoważniejszy kryzys w relacjach polsko-izraelskich. Nowelizacja ustawy o IPN doprowadziła do wielkiej
awantury, którą udało się załagodzić najpierw poprzez zmianę przepisów, a następnie – deklarację premierów Morawieckiego i Netanjahu – przypomina Zuzanna Dąbrowska.
Kłamstwo na wokandzie – Na świecie istnieje kilka modeli karania za zaprzeczanie masowym zbrodniom. Przepisy karne w Izraelu należą do jednych z najostrzejszych na świecie – zauważa Jakub Ostromęcki.
Poniżej dodatek "Konflikt wokół ustawy o IPN. Wnioski, refleksje, konsekwencje" do pobrania: