Minister odnosi się również do publikacji Tomasza Piątka, którą nazywa „operacją”. – Mam gorszą niż „ustalenia” pana Piątka wiadomość dla moich przeciwników – od 1978 r. znałem Lecha Wałęsę, niewątpliwie bardzo groźnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa zależnej od Moskwy – odpowiada Macierewicz na zarzuty o związki z Rosją.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
Czy nad tradycją narodową ciąży jakieś fatum skłócenia i braku jedności? Skąd to się bierze? – przed Marszem Niepodległości zastanawia się Piotr Semka w tekście „Dokąd zmierzają narodowcy”.
– Łuk triumfalny na Wiśle, przepuszczający jej nurt – tak ma wyglądać pomnik upamiętniający Bitwę Warszawską w 1920 r. Z projektantem monumentu Markiem Skrzyńskim rozmawia Maciej Rosalak.
– Media, które w związku z samospaleniem Piotra S. mówią o „krwi na rękach PiS”, powinny spojrzeć na własne ręce – wytyka Rafał A. Ziemkiewicz w tekście „»Szary człowiek« i hieny”.
– Działajmy jak Kaczyński – proponuje partii Nowoczesna konkurent Ryszarda Petru do objęcia posady szefa ugrupowania. Z Piotrem Misiłą rozmawia Agnieszka Niewińska.
– W nienawiści do myśliwych, która łączy twardy elektorat PiS z lewicowymi aktywistami, jest wiele hipokryzji – pisze Łukasz Warzecha w tekście „Polowanie na myśliwych”.
– Próżność liderów Unii Europejskiej, którzy zamiast idei silnych państw forsowali ideę „Europy regionów”, przygotowała grunt pod natarcie separatystów. Czy Belgia, Hiszpania, Włochy, Niemcy i Wielka Brytania wkrótce rozpadną się na kawałki – zastanawia się Jacek Przybylski w tekście „Wirus kataloński”.
– Dziwne zdarzenia z życia Kevina Spaceya po oskarżeniu o molestowanie ukazują się w nowym, niepokojącym świetle – Łukasz Zboralski opisuje kontrowersyjne fakty z życia upadającej gwiazdy dużego ekranu.
Ponadto w numerze „Do Rzeczy”: Radosław Wojtas kreśli sylwetkę znanego doradcy polityków, który został oskarżony o posiadanie treści pedofilskich; Katarzyna Pinkosz o tym, czym grozi nam coraz szerszy krąg rodziców nieszczepiących dzieci; Piotr Gociek o najnowszym serialu Netflixa „Mindhunter”, Andrzej Horubała o powieści Zygmunta Miłoszewskiego pt. „Jak zawsze”; Tomasz Z. Zapert rozmawia z Anną Brzezińską, autorką „Córek Wawelu”; Płk. Grzegorz Małecki rozmawia o cyberbezpieczeństwie z prof. Isaakiem Ben-Israelem; Waldemar Łysiak przygląda się orłu białemu z polskiego godła; Adam Hlebowicz opisuje tajne pola śmierci komunistycznych reżimów; Maciej Pieczyński ujawnia, dlaczego Putin boi się nowej rewolucji; Stefan Sękowski martwi się o przejadanie owoców wzrostu gospodarczego.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 6 listopada 2017. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla:
– systemu Android (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)
– systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Do Rzeczy.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.