Dziennik pisze, że Rymar poprosił o przyjęcie do Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej w 1975 r. Wcześniej ta sama formacja wraz z żołnierzami KBW i funkcjonariuszami MBP walczyła z Żołnierzami Wyklętymi. Dzisiejszy sędzia TK, zgłaszając akces do ORMO, był etatowym pracownikiem Federacji Socjalistycznych Związków Młodzieży Polskiej – organizacji w pełni uzależnionej od PZPR.
Jak pisze „GPC”, Rymar nie odpowiedział na pytania redakcji o jego działalność w czasach PRL. W latach 80. pracował w Warszawie jako adwokat. Później trafił do Naczelnej Rady Adwokackiej. W 1988 r. wymieniał się wrażeniami na temat praktyk praworządności państwa demokratycznego z towarzyszami z komunistycznych Chin – czytamy w artykule Macieja Marosza, współautora serii „Resortowe dzieci”.
Rymar złożył przysięgę ORMO-wca, w której zapowiadał wierną służbę komunistycznej ojczyźnie. W III RP został odznaczony przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2007 r. był kandydatem PO na stanowisko wiceprzewodniczącego Trybunału Konstytucyjnego.