Platforma nie głosowała za rejestrem pedofilów. Schetyna się tłumaczy

Platforma nie głosowała za rejestrem pedofilów. Schetyna się tłumaczy

Grzegorz Schetyna, lider PO
Grzegorz Schetyna, lider PO / Źródło: Flickr/Platforma Obywatelska RP/CC BY-SA 2.0
Dodano
W 2016 roku Sejm głosował ws. ustawy skierowanej przeciwko pedofilom. Jedynie pięciu posłów PO ją wówczas poparło. Grzegorz Schetyna, lider partii, tłumaczył się dzisiaj, dlaczego posłowie Platformy tak się zachowali.

– Typowe oszukiwanie pisowskie. Wstrzymaliśmy się po konsultacjach z RPO, Jawny rejestr uderzał w ofiary. (…) Uważam, ze mieliśmy rację – zapewnia przewodniczący PO w Tok FM.

Polityk komentując problem pedofilii w Kościele, ocenił, że parlament musi powołać specjalną komisję "z autorytetami", która się zajmie tą sprawą. – Pytanie, czy Episkopat będzie chciał się włączyć w taką komisję i wyjaśnić swoją historię – mówił Schetyna.

Zdaniem szefa PO jeśli Kościół nie będzie chciał współpracować z organami państwa, to państwo będzie musiało "przejąć odpowiedzialność".

"My tego nie zostawimy, ta sprawa jest tak bolesna i nabrzmiała, że wymaga zaangażowania państwa" – przekonywał gość Tok FM.

Czytaj także:
Michalkiewicz: Mam nadzieję, że Pan Sekielski zostanie sowicie wynagrodzony
Czytaj także:
Biedroń przyłapany na kłamstwie. Tak "walczył" z pedofilią w Słupsku

/ Źródło: Tok FM
/ jfi

Czytaj także

O północy z piątku na sobotę (25 na 26 maja) rozpoczyna się cisza wyborcza
[Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (26 maja). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także