Już o 15:30 rozpocznie się kiermasz publikacji Białego Kruka, co jest niepowtarzalną okazją do zakupu książek w promocyjnych cenach, z rabatami sięgającymi nawet 60%! W sprzedaży kilkadziesiąt tytułów, w tym albumy, książki religijne, historyczno-patriotyczne, jak również publikacje dla dzieci.
Od godz. 15:45 istnieje możliwość spotkania i zdobycia autografów od wybitnych postaci, takich jak Adam Bujak, ks. Michał Cichoń, mec. Zbigniew Cichoń, ks. prof. Janusz Królikowski, prof. Andrzej Nowak, prof. Krzysztof Ożóg i prof. Wojciech Polak.
Uroczystość poprowadzi red. Anna Popek.
Program spotkania:
Prof. Krzysztof Ożóg
Maciej Miechowita i jego czasy
Ks. Michał Cichoń
Meandry tłumaczenia „Kroniki Polaków”
Ks. prof. Janusz Królikowski
Rycerze Zakonu Grobu Świętego dawniej i dziś
Adam Bujak
Historia starsza niż się przypuszcza
Prof. Wojciech Polak
Najjaśniejsze karty naszej historii
Mec. Zbigniew Cichoń
Czy warto być senatorem Rzeczypospolitej?
Prof. Andrzej Nowak
Pamięć i patriotyzm
Spotkanie uświetni kilka polskich tradycyjnych pieśni w wykonaniu Jana Kowalczyka – bas-baryton (akompaniament Ziemowit Pawlisz).
„Kronika Polaków” Macieja Miechowity – Ks. Michał Cichoń, w rekordowym czasie pół roku, dokonał tłumaczenia kroniki na język polski, na które czekano ponad 500 lat. To wielkie dzieło było oczywiście dobrze znane historykom – wielu z nich odwoływało się do jego treści – ale czytanie go wymagało dobrego opanowania łaciny. Dokładnie pół tysiąca lat od śmierci Miechowity (1457–1523) ukazuje się – staraniem wydawnictwa Biały Kruk – polskie tłumaczenie całej Kroniki z przeznaczeniem dla szerszego odbiorcy. Okazuje się, że dzieło to nie utraciło swego blasku, nie osłabły też jego walory narracyjne, czyta się je świetnie.
„Polska. Dwanaście wieków” Adama Bujaka i Wojciecha Polaka – Takiego albumu o naszym kraju jeszcze nie było. Polska ukazana została tu od czasów najdawniejszych do najnowszych, wiek po wieku. Każde stulecie, od X po XXI, zostało osobno scharakteryzowane. Przypomniane zostało również, że wcześniej istniała Prapolska. Wraz z autorami tej książki wędrujemy przez nasze przebogate dzieje, zapoznajemy się z rodzimą historią, kulturą i sztuką – jest z czego być dumnym! Wędrówka ta szybko okazuje się wielką przyjemnością, bowiem fotografie Adama Bujaka, starannie dobrane, zachwycają swą urodą. Artysta szukał nieraz ujęć niezwykłych, starając się dorównać dawnym mistrzom architektury i sztuki, których dzieła uchwycił w swoim obiektywie.
Wstęp wolny. Prosimy o przybycie na czas, ponieważ kolejność zajmowania miejsc będzie zależała od kolejności przybycia na uroczystość. Czynna szatnia.
Zapraszamy serdecznie!