PŚ w skokach. Dwóch Polaków na podium

PŚ w skokach. Dwóch Polaków na podium

Kamil Stoch, Johann Andre Forfang, Piotr Żyła
Kamil Stoch, Johann Andre Forfang, Piotr Żyła Źródło:PAP/EPA / RONALD WITTEK
Kamil Stoch zajął drugie miejsce w drugim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen. Tuż za nim uplasował się Piotr Żyła. Zwyciężył zaś Norweg Johann Andre Forfang.

W pierwszej dziesiątce uplasowali się także Dawid Kubacki (który zajął pozycję siódmą) i Maciej Kot (miejsce ósme).

Dzisiejszy zwycięzca Johann Andre Forfan Norwegii oddał dwa najdłuższe skoki (147,5 i 144,5 m.). Kamil Stoch stracił do Norwega zaledwie dwa punkty. Pierwszy skok oddał na odległość 144,5 m., drugi zaś na 140,5 m.

Dzisiejsze skoki pozwoliły Kamilowi Stochowi na powrót pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Zwody odbywające się w niemieckim Willingen to ostatni sprawdzian przed igrzyskami olimpijskimi w Pjongczangu.