"Kierowcy w Polsce krótko cieszyli się obniżkami na stacjach paliw. Koniec marca przynosi kolejne podwyżki – najbardziej dotkliwe dla tankujących olej napędowy, którego średnia ogólnopolska cena poszybowała do najwyższego w historii notowań e-petrol.pl poziomu" – podaje serwis.
Wysokie są także ceny benzyny. "O 8 groszy więcej niż przed tygodniem kosztuje także litr benzyny Pb95, który jest oferowany w sprzedaży detalicznej po 6,67 zł. Rekordowo drogi w dalszym ciągu pozostaje również autogaz, którego średnia cena nadal wynosi 3,79 zł/l" – czytamy.
Gdzie najtaniej, a gdzie najdrożej?
Ceny paliwa różnią się w zależności od województwa. "Na paliwowej mapie Polski aktualnie wyróżnia się Wielkopolska, gdzie w najniższych cenach można napełnić bak benzyną Pb95 i olejem napędowym. W tym regionie kraju ich średnie ceny wynoszą odpowiednio 6,63 i 7,63 zł/l. LPG z ceną 3,70 zł/l jest najtańsze na Lubelszczyźnie" – podaje e-petrol.pl.
"Na przeciwległym biegunie cenowym, jeśli chodzi o benzynę 95-oktanową, znajduje się natomiast Podlasie, na którym jest ona najdroższa – za jej litr płaci się tam 6,71 zł. We wspomnianym województwie lubelskim najwięcej kosztuje tankowanie oleju napędowego – 7,72 zł/l, a na Dolnym Śląsku i Pomorzu z ceną 3,81 zł/l najdroższy jest autogaz" – czytamy.
Rządowa Tarcza Antyinflacyjna 2.0
Przypomnijmy, że 1 lutego w życie weszła Tarcza Antyinflacyjna 2.0, zgodnie z którą z 23 proc. do 8 proc. spadła stawka podatku VAT na paliwa silnikowe: olej napędowy, biokomponenty stanowiące samoistne paliwa, benzynę, gaz LPG.
Ceny benzyny i oleju napędowego na stacjach własnych Orlen obniżyły się średnio o ponad 70 groszy za litr – informował na początku lutego PKN Orlen.
Czytaj też:
Tusk: Nie sprzedawajcie MOL-owi nawet jednego kanistra z benzyną