KrajTyle osób pokonało koronawirusa. Najnowsze dane

Tyle osób pokonało koronawirusa. Najnowsze dane

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Źródło: PAP / Leszek Szymański
Dodano
Wyzdrowiało już 12 227 osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem - poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Z powodu koronawirusa hospitalizowanych jest 2101 osób, a 79 341 przebywa w kwarantannie.

W porannym zestawieniu Ministerstwo Zdrowia podało, że z powodu koronawirusa hospitalizowanych jest 2101 osób. Osoby te nie zawsze są nosicielami koronawirusa lub są chore na COVID-19 (to wiadomo dopiero po wykonaniu testu).

Resort poinformował też, że kwarantanną objętych jest 79 341 osób. Najczęściej są to osoby zdrowe, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem.

Z kolei nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objętych jest 18 721 osób. Nadzorem obejmowane są osoby, które nie miały bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale na wszelki wypadek sprawdza się ich stan zdrowia (np. jeśli pracowały w budynku, w którym przebywał nosiciel koronawirusa).

Dotychczas wyzdrowiało 12 227 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem (w środę było to 12 014 osób).

Czytaj także:
Zmarła 45-letnia sędzia z Rybnika. Przyczyną najprawdopodobniej COVID-19
Czytaj także:
Nietypowy sondaż. Andrzej Duda dopiero na czwartym miejscu

/ Źródło: PAP

Czytaj także

Od północy z 10 na 11 lipca trwa cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę 12 lipca. Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także