Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Czterdzieści lat temu doszło do konfliktu Kuronia z Wałęsą. Bez tego zajścia trudno rozumieć podziały, które zachowały się do dziś, i rolę samego Wałęsy – pisze Piotr Semka w tekście „Zapomniany pucz”.
– „Imperium chmur”, wywiedziona z „Lalki” Prusa historia alternatywna, to klucz do filozoficznych rozważań autora „Lodu” – tłumaczy Piotr Gociek w artykule „Kto pisze w głowie Dukaja”.
– Uniwersytet Warszawski tkwi w światowych rankingach daleko z tyłu. Za to będzie organizował „Tygodnie równości” oraz walczył z „homofobią i transfobią” – zauważa Łukasz Warzecha w tekście „Uniwersytet równej płci”.
– Lokalni politycy naciskani przez mieszkańców mają już dość przyjmowania nielegalnych imigrantów. Włoski rząd przeciwnie – wciąż luzuje bariery. A z przepełnionych ośrodków uciekają nosiciele COVID-19 – ostrzega Olivier Bault w artykule „Sycylia ma dość”.
– Warren Buffett, jeden z najskuteczniejszych i najbardziej znanych inwestorów na świecie, skończył 90 lat.
Wciąż aktywnie zarządza jednak funduszem inwestycyjnym i nadal z powodzeniem szuka okazji do zarobku – pisze Jacek Przybylski w tekście „Urodziny Wyroczni”.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również dodatek specjalny „Ideologia LGBT a edukacji dzieci”.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 7 września 2020 r.