– Teraz jest pogrzeb Unii – mówi abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski, w rozmowie z Piotrem Słabkiem.
Na łamach specjalnego, powiększonego aż do 136 stron, świątecznego wydania „Do Rzeczy” również:
– Gdyby ktoś nakręcił film fabularny o rodzinie Pawła Kukiza, oddałby on w pigułce historię wielu polskich kresowych rodzin: umiłowanie wolności, walkę, poświęcenie i przywiązanie do polskiej ziemi – pisze Wojciech Wybranowski w tekście „Arcypolska rodzina”.
– Liga Muzułmańska kontrolująca największy warszawski meczet chętnie opowiada o islamie jako religii pokoju,
o szacunku, otwartości na dialog. Czar pryska, gdy zacznie się zadawać niewygodne pytania – zauważa Witold
Repetowicz w artykule „Islam nad Wisłą”.
– W 1883 r. książka poświęcona niedyskrecjom z życia berlińskiej arystokracji wywołała konsternację na cesarskim dworze. Jej autorem, skrywającym się pod pseudonimem Comte Paul Vasili, mogła być polska arystokratka – pisze Tomasz Lenczewski w tekście „Księżna skandalistka”.
– Lewica wydała wojnę Wielkanocy, bo nie mogła wygrać z Bożym Narodzeniem – podkreśla Teresa Stylińska w artykule „Urodziny zajączka”.
– Mayer Amschel Rothschild z żydowskiej dzielnicy Frankfurtu wysłał czterech synów w świat, piątego zostawiając przy sobie. Rodzinne konsorcjum w szybkim tempie bogaciło się, głównie za sprawą państwowych obligacji – pisze Krzysztof Masłoń w tekście „Świat na miarę Rothschildów”.
– Co się dzieje, gdy państwo przeliczy się z liczbą imigrantów możliwych do asymilacji? – o nieodrobionej lekcji starożytności w artykule „Unia jak Rzym” pisze Tomasz Wróblewski.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również dodatek KŁAMSTWO KATYŃSKIE, Waldemar Łysiak o sekrecie cara Aleksandra I, Alfabet oszołomów według Ziemkiewicza, a także rozmowy Agnieszki Niewińskiej z Robertem Górskim i Marcinem Wolskim.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 10 kwietnia 2017. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla:
- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)
- systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Do Rzeczy.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.