KrajPosłanka PiS odcina się od "Zatrzymaj aborcję": Projekt Godek nieludzki

Posłanka PiS odcina się od "Zatrzymaj aborcję": Projekt Godek nieludzki

Joanna Lichocka, PiS
Joanna Lichocka, PiS / Źródło: PAP / Marcin Obara
Dodano
Zaskakujące słowa Joanny Lichockiej o projekcie ograniczającym aborcję eugeniczną. Sprawę opisał FAKT24.

Do projektu "Zatrzymaj aborcję" Lichocka odniosła się podczas spotkania z sympatykami Prawa i Sprawiedliwości w Bochni. Zaznaczyła, że nie jest to propozycja partii rządzącej, a jest ona firmowana "przez Kaję Godek i środowiska, które z PiS mają niewiele wspólnego". "Projekt na miarę ludzką nieludzki" – tak opisała założenie "Zatrzymaj aborcję".

Posłanka PiS oceniła projekt jako "bardzo radykalny". – Zakłada nadrzędność interesów dziecka nienarodzonego nad życiem i zdrowiem kobiety. Dramatyczny wybór między losem kobiety a nienarodzonego dziecka, ten projekt stawia jednoznacznie po stronie nienarodzonego dziecka. Żąda się w projekcie, by kobieta została zmuszona do donoszenia każdej patologicznej ciąży – stwierdziła.

Według Lichockiej aborcja to zło, jednak w niektórych sytuacjach jest ona dopuszczalna.

Czytaj także:
Kaja Godek: PiS jest na sznurku feministek

O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także