Szumlewicz argumentuje swoją decyzję tym, że "kandydaci największych partii omijają tematy kluczowe dla jakości życia, nie mają konstruktywnych pomysłów, licytują się w chaotycznym rozdawaniu pieniędzy". W jego ocenie kandydaci "nie wiedzą, jak rozwiązać najważniejsze problemy obywateli".
Hasła nowego kandydata na prezydenta
Szumlewicz przez lata był popularnym komentatorem spraw politycznych znany z socjalistycznych poglądów. Działacz zaprezentował hasła wokół których koncentrowała będzie się jego kampania wyborcza.
- poprawa funkcjonowania ochrony zdrowia,
- wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami,
- zapewnienie wysokiej jakości posiłków w szkołach,
- stworzenie profesjonalnej, dobrze opłacanej administracji publicznej,
- rozwój instytucjonalnej opieki żłobkowej i senioralnej,
- wydłużenie długości życia w zdrowiu,
- aktywizacja zawodowa społeczeństwa,
- rozwinięcie transportu publicznego,
- czyste środowisko.
Kim jest Piotr Szumlewicz?
Jak pisze gazeta.pl "kandydat na prezydenta ma 48 lat. Działał w OPZZ, a w czerwcu 2019 został przewodniczącym Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa. To dziennikarz i publicysta. Pisał między innymi dla kwartalnika "Bez Dogmatu" i portalu lewica.pl. Zakładał "Krytykę Polityczną", z której wystąpił w 2003 roku. Pracował również w Telewizji Polskiej i Superstacji”.
Startował do Sejmu w wyborach parlamentarnych w 2015 roku jako kandydat bezpartyjny, popierany przez OPZZ, z list komitetu koalicyjnego Zjednoczona Lewica. Otrzymał wówczas 666 głosów. Komitet koalicyjny nie przekroczył progu wyborczego
Szósty pretendent
Lista kandydatów w wyborach prezydenckich w maju 2025 roku prezentuje się na ten moment następująco: Rafał Trzaskowski (KO), Karol Nawrocki (popierany przez PiS), Sławomir Mentzen (Konfederacja), Szymon Hołownia (Polska 2050), Marek Jakubiak (Wolni Republikanie) i Piotr Szumlewicz.
Czytaj też:
Media wskazały nazwisko. Rzecznik Lewicy komentujeCzytaj też:
"Postanowili użyć aparatu służb i propagandy". Sztab Nawrockiego publikuje spot