-
Chiny rozpoczęły przygotowania do wojny podwodnej z USA
Chiny rozpoczęły aktywne przygotowania do podwodnej wojny z USA i ich sojusznikami. Ameryce grozi utrata przewagi – twierdzą eksperci.
Świat
-
Gorzkie zwycięstwo Frederiksen. Kto zbuduje rząd w Danii?
Partia Socjaldemokratyczna premier Mette Frederiksen wygrała wtorkowe wybory parlamentarne w Danii.
ŚwiatSondaż
-
Marta Nawrocka w USA. Bierze udział w szczycie w Waszyngtonie
Pierwsza dama Marta Nawrocka przebywa z wizytą w Stanach Zjednoczonych.
KrajŚwiat
-
Embargo na rosyjską ropę wstrzymane. Bruksela boi się skoku cen
Komisja Europejska odkłada przedstawienie propozycji całkowitego embarga na import rosyjskiej ropy – ustaliło RMF FM.
ŚwiatUnia Europejska
-
Kozielska wojna nerwów
Film „Pojedynek” pokazuje, jak Sowieci starali się pozyskać agenturę wśród polskich jeńców. Zważywszy na skalę podjętych działań, „urobek” enkawudzistów był dosyć mizerny
DoRzeczy+KrajKulturaOpinie
Jakub Ostromęcki
-
Papież Leon XIV przyjął delegację z Jad Waszem
W poniedziałek Papież Leon XIV przyjął delegację z jerozolimskiego Instytutu Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Jad Waszem.
ReligiaŚwiat
-
Tyle rakiet i dronów tylko w jeden dzień Hezbollah wystrzelił na Izrael
Na Bliskim Wschodzie cały czas toczy się także intensywna wojna pomiędzy wojskami Izraela a libańskim Hezbollahem.
Świat
-
Rząd interweniuje w sprawie cen paliw? Są nowe informacje
Rząd nie podjął żadnych działań, które miałby na celu obniżenie cen paliw. Andrzej Domański poinformował jednak o narzędziu, które "jest najbardziej prawdopodobne do użycia".
EkonomiaKraj
-
Nowe zatrzymania w aferze NCBiR. Śledczy mówią o "zorganizowanym procederze"
CBA zatrzymało pięciu mężczyzn podejrzanych o wyłudzenia środków z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Kraj
-
Szefowie MSZ Chin i Iranu odbyli rozmowę. Teheran stawia sprawę jasno
Chiny apelują do Iranu o szybkie rozpoczęcie rozmów pokojowych ze Stanami Zjednoczonymi.
Świat