W spotkaniu mają też uczestniczyć byli członkowie Rady Federacji. Dołączą też aktywiści rosyjskiej opozycji i działacze społeczni, którzy potępiają reżim Putina i opowiadają się przeciwko wojnie z Ukrainą i aneksji ukraińskich regionów. W sumie w zjeździe ma wziąć udział ponad 50 osób.
– Zaczynamy proces tworzenia alternatywnych organów władzy, które będą mogły przejąć władze po Putinie – mówi "Rz" jeden z organizatorów wydarzenia.
Ukraina: Ostrzał Kijowa
W ostatni wtorek rano doszło do kolejnych rosyjskich ataków na Kijów. Pociski uderzyły w obiekty infrastruktury energetycznej. Kyryło Tymoszenko, wiceszef biura administracyjnego prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, podał, że rosyjskie siły zbrojne zaatakowały obiekty infrastrukturalne nie tylko w stolicy kraju, ale także między innymi Dnieprze i Żytomierzu. Ostrzelane miały zostać też zakłady przemysłowe w Charkowie.
Władze państwowe Ukrainy poinformowały w komunikacie, iż w wyniku ataków na Kijów część miasta nie miała prądu. Na miejscu, gdzie doszło do ostrzału, natychmiastowo pracę zaczęły odpowiednie służby.
Ataki dronów kamikaze
Z kolei w poniedziałek, 17 października Rosjanie zaatakowali Kijów za pomocą dronów kamikaze. Alarm lotniczy z tego powodu trwał trzy godziny. W wyniku pięciu eksplozji uszkodzono wieżowiec w dzielnicy Szewczenki.
– Przez całą noc i rano wróg terroryzuje ludność cywilną. Drony i rakiety kamikaze atakują całą Ukrainę. W budynku mieszkalnym w Kijowie doszło do uderzenia. Wróg może uderzyć nasze miasta, ale nie może nas złamać. Odniesiemy sukces. Okupanci mogą zostać ukarani i potępieni tylko przez przyszłe pokolenia. Zwycięstwo jest nasze – mówił prezydent Wołodymyr Zełenski w swoim wystąpieniu.