Rzecznik PiS Rafał Bochenek poinformował dzisiaj podczas konferencji prasowej, że Prawo i Sprawiedliwość poprze nowelizację prezydenta Andrzeja Dudy ws. komisję badającej rosyjskie wpływów w Polsce.
– W związku też z tą nowelizacją prezydenta Andrzeja Dudy nie przewidujemy wyboru członków komisji weryfikacyjnej "lex anty Putin" na bieżącym posiedzeniu Sejmu – poinformował jednocześnie polityk.
Terlecki o pracach nad powołaniem komisji
O przebieg prac nad powołaniem komisji dziennikarze zapytali wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego.
– Dlaczego łamiecie własną ustawę? Nie było chętnych do Komisji, że nie będziecie na tym posiedzeniu wybierać składu? – pytała polityka PiS Justyna Dobrosz-Oracz z "Gazety Wyborczej". – Na razie procedujemy nowelizację pana prezydenta – odpowiedział dziennikarce Terlecki.
Wicemarszałek został też zapytany jakie poprawki zostaną wprowadzone do projektu ws. komisji badającej rosyjskie wpływy w Polsce. – Te co prezydent sobie życzy – stwierdził Terlecki.
Dziennikarze pytali też o działania sztabu PiS i pozycję jego szefa – europosła PiS Tomasza Poręby. – Różnie – stwierdził Terlecki w Sejmie, zapytany jak ocenia sztab PiS. – Krytyka zawsze jest najłatwiejsza, ważniejsze jest zaproponować coś w zamian – dodał szef klubu PiS, pytany o krytykę działań sztabu.
– Na razie takich decyzji nie ma (na pytanie o wycofanie Tomasza Poręby z funkcji szefa sztabu PiS - red.), zbierze się prezydium Komitetu Politycznego i postanowi co dalej w sprawie sztabu wyborczego – zaznaczył polityk.
Kosiniak-Kamysz i Hołownia tracą, jak radzi sobie PiS?
Tymczasem jak wskazuje nowy sondaż wyborczy, chociaż Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje pierwsze miejsce w sondażach, obecnie nie ma szans na uzyskanie większości w wyborach.
Zgodnie z wynikami badania IBRiS, wykonane dla serwisu "Wydarzeń" Polsatu, na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 33,5 proc. badanych (spadek o 1 pkt proc. w stosunku do poprzedniego badania), na Koalicję Obywatelską 28,3 proc. badanych (wzrost o 3,7 pkt proc.), a podium zamyka Konfederacja z 11,7 proc. głosów (wzrost o 0,6 pkt proc.).
Do Sejmu weszłyby też Trzecia Droga (Polska 2050 i PSL) z 10,6 proc. głosów (spadek o 3,6 pkt proc.) oraz Lewica i Partia Razem z 9,7 proc. głosów (wzrost o 0,4 pkt proc.). Poniżej progu wyborczego znalazła się AgroUnia z 0,3 proc. głosów, a odpowiedź "Nie wiem" wybrało 5,8 proc. ankietowanych.
Czytaj też:
Zmiany w płacy minimalnej. Premier przedstawił szczegółyCzytaj też:
Mocne uderzenie w Tuska i Trzaskowskiego. Nowy spot PiS