OpinieKatolikom mniej wolno?

Katolikom mniej wolno?

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne / Źródło: Fotolia
Dodano
ROBERT BOGDAŃSKI | Ataków na Kościół w Polsce będzie przybywało, bo taki jest kierunek obrany przez środowiska, które chcą zaistnieć politycznie.

W kościele św. Barbary, największym kościele w centrum Warszawy, w południe 11 listopada organizatorzy Marszu Niepodległości zamówili mszę świętą. Zjawiła się na niej także aktywistka ruchu Obywatele RP, Gabriela Lazarek, która w czasie kazania rozwinęła transparent z cytatem z Jana Pawła II piętnującym rasizm. Transparent został zwinięty przez mężczyzn, którzy wyprosili ją z kościoła. Ona sama twierdzi, że została poturbowana, ale na nagraniu wideo tego nie widać. Być może zdarzyło się to poza zasięgiem kamery. Informacja o „popychaniu i kopaniu” znajduje się za to w opisie całego incydentu, który w Internecie zamieścił inny aktywista obecny wtedy u św. Barbary. Jak widać, cieszyńska aktywistka nie zjawiła się na mszy sama: towarzyszyło jej co najmniej dwoje ludzi, którzy mieli dokumentować wydarzenie. Im zawdzięczamy spisanie tekstu kazania i filmik pokazujący moment rozwijania transparentu oraz interwencji uczestników mszy.

Okładka tygodnika Do Rzeczy: 48/2017
Cały artykuł dostępny jest w 48/2017 wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”
Zamów w prenumeracie lub w wersji elektronicznej:
/ dcy
O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także