Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Idea prawyborów na prawicy nie zachwyciła ani PiS, ani Konfederacji. Ci pierwsi odrzucili ją wprost, a ci drudzy formalnie ją docenili, ale porzucili bardzo szybko. Czy to politycy są zadufani w sobie czy to sam pomysł prawyborów po prawej stronie jest zbyt oderwany od brutalnych realiów polskiej polityki? – zastanawia się Piotr Semka w tekście “Prawyborczy klincz”.
– „To był cud – mówił o swojej karierze aktora. – Nic w moim życiu mnie do tego nie predysponowało”. Stał się ikoną francuskiego kina. Zmarł Alain Delon – stwierdza Piotr Gociek w artykule “Samuraj Ripley”.
– Czy Rosja naprawdę nie może użyć broni nuklearnej, gdy Ukraińcy wdarli się na jej terytorium? I czy w ogóle chcemy to sprawdzać? – rozważa Robert Bogdański w tekście “Drażnienie nuklearnego niedźwiedzia”.
– Siedemdziesiąt lat temu, 23 sierpnia 1954 r., zginął w Łomżyńskiem w potyczce z komunistycznymi służbami mjr Jan Tabortowski „Bruzda”, ostatni oficer zawodowy przedwojennego Wojska Polskiego. Nie miał jeszcze 50 lat. Jedną z najśmielszych akcji mjr. Tabortowskiego, akcji brawurowej i całkowicie udanej, było uratowanie Franciszki Ramotowskiej. Łączniczki „Iskry”, która nigdy nie dała się złamać – pisze Marek Klecel w tekście “Wierna do końca”.
– Amerykański dziennik „The Wall Street Journal” podał sensacyjnie brzmiące kulisy zniszczenia gazociągów Nord Stream. Zdaniem ekspertów ta wersja wydarzeń wydaje się najbardziej prawdopodobna – zauważa Piotr Włoczyk w artykule “Tajna misja »Andromedy«?”.
W najnowszym numerze również Krystian Kratiuk o tym, jak powstrzymać coraz większą falę bluźnierstw przeciw Maryi.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od 26 sierpnia 2024 r.
Trwa zbiórka na film "Grób Rybaka"! Szczegóły na https://zrzutka.pl/m8c5v5