Podczas inauguracji wydarzenia goście mieli okazję zapoznać się z filmem stworzonym specjalnie na 30-lecie Fundacji Szansa dla Niewidomych, wysłuchali koncertów (m.in. Andrzeja Piasecznego i Viki Gabor) oraz nagrodzili laureatów konkursu IDOL. W dodatkowej kategorii – IDOLU ŚWIATOWYM, w której startowali kandydaci z całego świata, zwyciężył Khomraj Sharma z Nepalu. Sesję otwierającą zaszczycił także Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, który wręczył prezydenckie odznaczenia: Brązowe Krzyże Zasługi dla: Prezes Malwiny Wysockiej-Dziuby, Mileny Rot, Anny Koperskiej, Dagmary Cichos, Ewy Bąk, Gabrieli Rubak, Justyny Rogowskiej, Adama Kalbarczyka, Macieja Motyki i Sławomira Pieca oraz Złote Krzyże Zasługi dla: Wojciecha Maja i po raz drugi dla Piotra Dukaczewskiego.
Drugiego dnia, w sześciu różnych panelach, eksperci opowiadali o najnowszych rozwiązaniach technologicznych w zakresie przeciwdziałania chorobom narządu wzroku, metodach nauczania niewidomych, czy też o trudnościach, z jakimi spotykają się słabowidzący w życiu codziennym. Po zakończeniu dyskusji goście przywitali dojeżdżających z Lasek niewidomych rowerzystów, którzy wraz z widzącymi towarzyszami na tandemach przejechali stamtąd trasą do Warszawy. Wsparte profesjonalną obsługą sędziowską oraz WRD Policji, pary wystartowały w krótkim wyścigu, gdzie można było otrzymać ufundowane przez Renatę i Tomasza Machałów oraz Fundację Szansę dla Niewidomych nagrody finansowe w dwóch konkurencjach: najszybszy czas przejazdu i najwyższa osiągnięta prędkość. Podczas tegorocznej REHA odbyły się także dwa turnieje szachowe oraz turniej układania Kostki Rubika, cieszące się dużym zainteresowaniem i promujące aktywność osób z niepełnosprawnościami jako uczestników zawodów sportowych.
W niedzielę 12 września, część uczestników była na Mszy Świętej w Niepokalanowie oraz wysłuchała na żywo koncertu chopinowskiego w Żelazowej Woli. Niedziela była tez ostatnim dniem odbywania się wystawy technologicznej, w której wzięły udział firmy takie jak: Altix, Vispero, Inside Vision, BlindShell, Dolphin, ViewPlus Technologies oraz Seikopol Dostępna była także wystawa Świat Dotyku i Dźwięku, gdzie w wyjątkowy sposób można było doświadczyć świata odbieranego bez wzroku. W ramach wystaw zaprezentowały się także rozmaite Organizacje Pożytku Publicznego
Dzień ostatni, poniedziałek 13 września, rozpoczął się demonstracją środowiska pod hasłem „My widzimy Was – a Wy, czy widzicie nas?”, podczas której zgromadzeni zebrali się przed Pałacem Prezydenckim i apelowali o realizację postulatów z dziedziny Dostępności, a także dziękowali za dotychczasowe osiągnięcia. Delegacja Fundacji została zaproszona na rozmowy do Kancelarii Prezydenta RP na rozmowy Panią Minister ds. dialogu społecznego: Bogną Janke. Następnie goście udali się w podróż powrotną, podczas której odwiedzali różne atrakcje turystyczne i budynki użyteczności publicznej, sprawdzając je pod kątem ich dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.
Wydarzenie zorganizowane we współpracy z PFRON, Marszałkiem Województwa Mazowieckiego, miastem stołecznym Warszawą, MCPS oraz Fundacją Challenge Europe.