Agnieszka Piłat pochodzi z Łodzi i współpracowała jako artystka-rezydentka z takimi firmami jak SpaceX, Agility Robotics, Boston Dynamics i Waymo, badając najnowocześniejsze technologie i traktując roboty jako współtwórców swoich dzieł. Piłat postrzega maszyny jako przedmiot poszukiwań artystycznych, uzyskując poprzez swój proces twórczy wgląd w istotę ludzkości.
Prace Agnieszki Piłat były prezentowane na całym świecie i zostały wykorzystane w czwartym filmie Matrix, „Matrix Resurrections”. Jej wystawy były organizowane m.in. w Narodowej Galerii Wiktorii w Melbourne, Muzeum Sztuk Pięknych w Bostonie, Muzeum de Young w San Francisco oraz Narodowym Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej w Waszyngtonie. Jako ekspert w dziedzinie historii sztuki współpracowała z Muzeum Hirshhorn i Instytut Sztucznej Inteligencji Uniwersytetu Stanforda, a jej teksty były prezentowane na Artnet.
Kongres Uczelni SGMK AI&EDU odbędzie się w dniach 13 i 14 czerwca br. w Warszawie. Podobnie jak kongres naukowy Futurist of the Year SGMK, największy futurologiczny kongres naukowy w 2024 roku, będzie interdyscyplinarnym miejsce wymiany wiedzy i doświadczenia polskich i zagranicznych ekspertów i badaczy.