ŚwiatSępy nad Syrią

Sępy nad Syrią

Aleppo zniszczone bombardowaniami
Aleppo zniszczone bombardowaniami / Źródło: PAP/EPA / SANA HANDOUT
Dodano
Ubiegłotygodniowy szczyt liderów trzech mocarstw – prezydenta Rosji Władimira Putina, prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdoğana oraz prezydenta Iranu Hasana Rouhaniego – przypominała inne znane z historii konferencje, na których spotykali się światowi przywódcy i tworzyli nową mapę świata czy regionu.

Tak zwane Państwo Islamskie nie istnieje, ale ideologia jego twórców przetrwała. Rosji i w pewnym stopniu Iranowi udało się w tym trudnym okresie doprowadzić do utrzymania u władzy Baszara al-Asada, kosztem siedmioletniej tragedii i setek tysięcy ofiar, w tym ponad 200 tys. młodych ludzi i dzieci. Jak wygląda sytuacja z punktu widzenia każdego z prezydentów uczestniczących w szczycie?

Okładka tygodnika Do Rzeczy: 15/2018
Cały artykuł dostępny jest w 15/2018 wydaniu tygodnika „Do Rzeczy”
Zamów w prenumeracie lub w wersji elektronicznej:
/ dcy
O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także