– Wracam z długiej podróży – mówi Piotr Semka w rozmowie z Kamilą Baranowską.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Aktywność środowisk lewicowo-liberalnych w ostatnich dwóch tygodniach z jednej strony niczym nowym nie zaskoczyła, z drugiej – trudno się nie zgodzić, że doprowadziła do wydarzeń bezprecedensowych i niemożliwych do zaakceptowania – pisze Rafał A. Ziemkiewicz w artykule „Droga ku targowicy”.
– Szukamy kluczy do połamanej rzeczywistości XXI w. Stanisław Lem już pół wieku temu naszykował nam ich cały pęk. Trzeba z nich tylko skorzystać – tłumaczy Piotr Gociek w tekście „Ominąć Lema”.
– Dawny buntowniczy zapał polityków PiS ustępuje miejsca polityce „ciepłej wody w kranie”, a rządzenie państwem zamienia się w administrowanie. Gdzie się podział dawny, nieustępliwy obóz „dobrej zmiany”? – rozważa Jan Fiedorczuk w artykule „Co się stało z dobrą zmianą”?
– Kardynał Stefan Wyszyński kierował się chęcią zapewnienia możliwości działania w interesie Kościoła w warunkach antyreligijnej krucjaty prowadzonej przez władze PRL – zauważa Rafał Łatka w tekście „Czy prymas Wyszyński był antykomunistą?”.
– Granice dają wolność – przekonuje Sohrab Ahmari, irańsko-amerykański felietonista, autor książek non-fiction i redaktor naczelny „New York Post”, w rozmowie z Piotrem Włoczykiem.
– Ile naprawdę zarabiają Polacy – tłumaczy Łukasz Komuda, ekspert rynku pracy Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, redaktor portalu Rynekpracy.org i współautor podcastu „Ekonomia i cała reszta”, w rozmowie z Tomaszem Cukiernikiem.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Agnieszka Niewińska o kurkach na wagę złota.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku 6 września 2021.