Ponadto w „Do Rzeczy”:
- Służby specjalne wymagają pilnej naprawy – przekonuje Piotr Woyciechowski, wiceprzewodniczący Komisji Likwidacyjnej WSI oraz członek Komisji Weryfikacyjnej ds. WSI. Wojciech Wybranowski i Cezary Gmyz piszą zaś o przedwyborczej gorączce w służbach specjalnych. - W każdej ze służb trwa nerwowe wyczekiwanie nowej władzy.
Trudno się dziwić – służby specjalne są dziś uwikłane w każdą większą aferę w kraju – zauważają dziennikarze tygodnika.
- Szydło i Kopacz to ostatnie kaprysy tyranów – przekonuje Jan Maria Rokita w nieautoryzowanym wywiadzie przeprowadzonym przez Marka Migalskiego. - Przeczytałem uważnie, z obywatelskiego obowiązku, zapis tej pierwszej debaty – pań Szydło i Kopacz. I… muszę otwarcie przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem. (…) Moje ogromne wrażenie bierze się z uderzającej myślowej pustki i sądzę, że ktoś powinien wreszcie powiedzieć, że król jest nagi i ich dialog był bełkotem. Szczególny deficyt inteligencji rzucał się w oczy przy odpowiedziach na najważniejsze pytania o najistotniejsze kwestie i zdumiał mnie brak jakiejkolwiek myśli politycznej u obu pań. Ten deficyt osobistej inteligencji. Niezdolność do sformułowania najprostszych celów politycznych – nawet w odniesieniu do tak ważnych kwestii jak drugi kryzys światowy lub stosunek do Rosji – oznajmia poseł na Sejm w latach 1989-2007.
Polityk z Krakowa surowo ocenia stan polskiej polityki i dzieli się z „Do Rzeczy” zaskakującym wyznaniem: Niemiecka polityka to ta jedyna, w której mógłbym uczestniczyć. Polska polityka jest śródziemnomorska, bliższa Włochom i Grecji.
- Rafał A. Ziemkiewicz przekonuje z kolei, że zmiany kadrowe w telewizji publicznej są konieczne. - W obecnej, peeselowsko-platformerskiej TVP unosi się ten sam zapach co za czasów PRL i wywietrzenie go jest jednym z głównych warunków uzdrowienia polskiej debaty publicznej – zauważa publicysta w tekście „TVP do wietrzenia”.
- Od czasu zwycięstwa wyborczego Andrzeja Dudy nieustannie pojawia się pytanie o publikację aneksu do raportu z weryfikacji WSI – zauważa historyk Sławomir Cenckiewicz w tekście „Długa aneksowa historia WSI”.
W najnowszym wydaniu publikujemy również ciekawą rozmowę z Janem Żylińskim - Polakiem, który chce zostać burmistrzem Londynu („Ja się nie boję Brytyjczyków”), wywiad Kamili Baranowskiej z aktorem Jerzym Zelnikiem („Uderzono we mnie, żeby uderzyć w PiS”) oraz analizę Jacka Przybylskiego dotyczącą przedwyborczej kampanii w USA („Hillary zamiast Baracka?”).
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 26 października 2015. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów. Tygodnik „Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji cyfrowej u dystrybutorów prasy elektronicznej, m.in. w Nexto (http://www.nexto.pl/e-prasa/tygodnik_do_rzeczy_p35465.xml?archival), e-Kiosk (http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=issue&id_issue=89576) oraz w aplikacji WPROST KIOSK odpowiednio dla:
- systemu Android: (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paperlit.android.wprost)
- systemu iOS (https://itunes.apple.com/pl/app/wprost-kiosk/id459708380?mt=8).
„Do Rzeczy” jest również dostępny w wersji dźwiękowej w Audiotece.