Polityka od pokoleń wpisana jest w losy rodziny Antoniego Macierewicza. Jego dziadek, Adam, drobny właściciel ziemski, mierniczy, był członkiem Ligi Narodowej i współpracownikiem Romana Dmowskiego. Prapradziadek brał udział w wojnie z Rosją w 1792 r.
Ojciec Antoniego – dr Zdzisław Macierewicz, absolwent chemii na przedwojennym Uniwersytecie Warszawskim, a później naukowiec tej uczelni, specjalizujący się w chemii barwników organicznych – w czasie II wojny światowej walczył w szeregach Armii Krajowej. Po wojnie wrócił do pracy naukowej, ale jednocześnie angażował się w działalność konspiracyjną i polityczną w strukturach chadeckiego Stronnictwa Pracy. (...)
Polityka zaważyła na życiu Antoniego Macierewicza, podobnie jak wcześniej na losach jego dziadka i ojca. Właściwie towarzyszyła mu już od najmłodszych lat. (...)
Jeszcze w latach 70., krótko po ślubie, to Macierewicz, który z racji opozycyjnej aktywności miał problem ze znalezieniem pracy, zajmował się domem. Polityczna aktywność męża ściągnęła też gromy na małżonkę, choć sama nigdy nie angażowała się w działalność polityczną. W czasach PRL była wielokrotnie przesłuchiwana, inwigilowana. Macierewiczów podsłuchiwano i straszono śmiercią dziecka. W grudniu 1981 r. Hanna Natora-Macierewicz została aresztowana i internowana w ośrodku w Gołdapi, w którym przetrzymywano również jej męża. (...)
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Do Rzeczy.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.