"Krzysztof Karoń NIE ŻYJE. Nasz przyjaciel zmarł dziś w nocy. Póki co piszę tyle bo jestem w totalnym szoku i ciągle nie mogę w to uwierzyć. Mieliśmy wypić wspólnie herbatę u ciebie i pogadać. Głębokie wyrazy współczucia dla rodziny. BĘDZIE CIĘ BARDZO BRAKOWAŁO KRZYSZTOFIE...(*)" – napisał w mediach społecznościowych Marcin Rola, dziennikarz wRealu24.
Kim był Krzysztof Karoń?
Krzysztof Karoń zajmował się m.in. historią marksizmu i kultury. Napisał książki "Color management. Teoria i praktyka" i "Historia antykultury. Podstawy wiedzy społecznej". Za tę drugą był nominowany do Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza i dostał nagrodę fundacji PAFERE. Przygotował też cykl wykładów zatytułowany "Program Wiedzy Społecznej".
Jako publicysta był związany m.in. z wRealu24, Telewizją wPolsce i Telewizją Media Narodowe. Wielokrotnie gościł też na łamach PCh24TV.
"Pokazał, jak wielkim zagrożeniem jest marksizm i komunizm"
"Krzysztof Karoń pokazał, jak wielkim zagrożeniem jest marksizm i komunizm, nie wahał się krytykować brzydotę w sztuce spółczesnej, pokazując jest wulgarność, brzydotę i prymitywizm. Co więcej, Krzysztof Karoń krytykował także liberalizm, pokazując bezmyślność i pułapkę tej ideologii. Nie bał się wytykać błędów Kościołowi, a jednocześnie powoływał się na katolicką naukę społeczną" – napisał w Salonie24 Romuald Kałwa.
"Nie ukrywam, że była to osoba, która zainspirowała mnie w mojej pracy badawczej i publicystycznej. Jego «Historia antykultury» to jedna z najważniejszych publikacji, które przeczytałem w życiu. Byliśmy w stałym kontakcie, jeszcze rozmawialiśmy kilka dni temu..." – podkreślił z kolei dziennikarz Jakub Zgierski.