W ostatnich dniach WP opisywała kuriozalną sprawę ujawnienia danych sygnalistki z Uniwersytetu Szczecińskiego, a także charakterystyczny przypadek zmiany zasad zatrudniania w jednej z jednostek uczelni tak, aby funkcję kierowniczą mogła objąć żona polityka z Lewicy.To nie jedyna wpadka kontrowersyjnego polityka w ostatnim czasie.
Czy w związku z tymi problemami minister powinien podać się do dymisji? Takie pytanie zadała Polakom pracownia SW Research na zlecenie portalu Goniec.pl.
56 proc. respondentów domaga się dymisji polityki, podczas gdy broni go jedynie 7,9 proc. ankietowanych. Z kolei 36 proc. badanych nie ma wyrobionego zdania w tym temacie. Najczęściej dymisji Wieczorka domagają się osoby z wyższym wykształceniem (59 proc.).
Afery ministra nauki
W ostatnich dniach obserwowaliśmy serię publikacji medialnych, ukazujących kolejne błędy ministra nauki. W poniedziałek portal Wirtualna Polska poinformował o fałszywym oświadczeniu majątkowym złożonym przez polityka. Stanowisko w sprawie publikacji wydał już sam zainteresowany. Wieczorek przeprosił w nim za "nieumyślne błędy", które pojawiły się w jego oświadczeniu majątkowym.
Wcześniej, zaledwie w ubiegłym tygodniu, ten sam serwis opisywał m.in. skandaliczną sprawę ujawnienia danych sygnalistki z Uniwersytetu Szczecińskiego, a także bulwersujący przypadek zmiany zasad zatrudniania w jednej z jednostek uczelni tak, aby funkcję kierowniczą mogła objąć żona polityka z Lewicy.
Przypomnijmy, że w poniedziałek o przyszłości ministra nauki rozmawiali premier Donald Tusk z liderem Lewicy Włodzimierzem Czarzasty. Ten ostatni miał jednak stanąć w obronie ministra ze swojej partii. Ostateczna decyzja w jego sprawie ma zapaść do piątku.
Czytaj też:
Skandal z ministrem Wieczorkiem. RPO domaga się kopii korespondencjiCzytaj też:
"Pomagamy Tuskowi w jego słabości". Jest wniosek ws. Wieczorka