Jak donosi Onet, pracownicy TVN mieli otrzymać specjalny komunikat, podpisany przez Katarzynę Kieli (prezes zarządu TVN SA) i Gerharda Zeilera (członka rady nadzorczej), w którym stwierdzono, że "optymalną opcją jest pozostanie TVN w strukturach WBD i rozwijanie naszego biznesu w ramach jednej grupy". W praktyce oznaczałoby to, że stacja nie zostanie sprzedana.
"Dzisiaj chcielibyśmy Was poinformować, że zakończyliśmy ten etap. Podjęliśmy decyzję, że optymalną opcją jest pozostanie TVN w strukturach WBD i rozwijanie naszego biznesu w ramach jednej grupy. TVN odgrywa kluczową rolę w międzynarodowych strukturach WBD. Jest liderem rynku mediowego w Polsce, a także jednym z najważniejszych i największych rynków lokalnych w portfolio WBD" – czytamy w mailu.
Kieli i Zeiler podkreślili, że sprzedaż stacji była zawsze tylko jedną z opcji. Ostatecznie TVN pozostanie w grupie WBD.
Sprzedaż TVN
Niedawno media donosiły, że najbogatszy Polak Michał Sołowow, który był zainteresowany przejęciem TVN, wycofał swoją propozycję kupna. Jego oferta była najwyższa.
Oprócz Sołowowa w wyścigu o TVN startowały konsorcjum ok. 30 polskich inwestorów skupionych wokół Wirtualnej Polski, a od niedawna Ringier Axel Springer Polska (RASP) – w Polsce znany m.in. jako właściciel Onetu, "Faktu" i "Newsweeka" – w konsorcjum z funduszem private equity CVC Capital Partners (główny akcjonariusz Żabki).
W grudniu ub.r. agencja Reuters podała, że Warner Bros Discovery zaczął przygotowania do sprzedaży Grupy TVN. Wkrótce potem premier Donald Tusk poinformował o wpisaniu TVN na listę podmiotów podlegających ochronie, by uniemożliwić wrogie przejęcie przez "tych, którzy wypowiedzieli Polsce wojny hybrydowe".
– Przyjęliśmy rozporządzenie, na mocy którego na listę, wykaz podmiotów podlegających ochronie (...) dołożyliśmy takie firmy jak Cyfrowy Polsat, P4, TVN, Polsat Telewizja, T-Mobile i WB Electronics – przekazał premier.
Czytaj też:
Zwrot akcji w sprawie sprzedaży TVN. "Jest kolejny chętny"Czytaj też:
Zaskoczenie ws. sprzedaży TVN. Pojawił się nowy oferent z Polski
Zostań współwłaścicielem Do Rzeczy S.A.
Wolność słowa ma wartość – także giełdową!
Czas na inwestycję mija 31 maja – kup akcje już dziś.
Szczegóły:
platforma.dminc.pl