Szefowa polskiego rządu podkreśliła, że podczas spotkania rozmawiano głównie o tym, co czeka Unię Europejską po Brexicie oraz, jak przygotować się do zmian, które trzeba będzie przeprowadzić. Zdaniem Szydło, Grupa Wyszehradzka ma receptę, jak powinna wyglądać UE. - My wiemy, co zrobić, aby Unia Europejska stała się lepszą, aby rozwijała się, była bliżej obywateli i by była bliżej Europejczyków. Mówimy o konieczności reform, które muszą być przeprowadzone - powiedziała.
Na marginesie Forum Ekonomicznego w Krynicy, premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej spotkali się z szefem ukraińskiego rządu Wołodymyrem Hrojsmanem. - Dalej popieramy przyjęcie Ukrainy do UE. W tym temacie w ciągu ostatnich dwóch lat działy się rzeczy, które nie powinny mieć miejsca, jak na przykład stanowisko Holandii, która nie chce przyjęcia Ukrainy do Unii Europejskiej - powiedział premier Węgier Viktor Orban.
XXXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy"Europa w obliczu wyzwań – zjednoczeni czy podzieleni?" – to temat przewodni XXVI Forum Ekonomicznego, które rozpoczęło się dziś w Krynicy. W trzydniowej konferencji weźmie udział ok. 3 tys. uczestników z ponad 50 krajów, w tym najważniejsi europejscy i polscy politycy z premier Beatą Szydło na czele.
W kilkunastu ścieżkach programowych zaplanowano 6 sesji plenarnych oraz ponad 150 paneli dyskusyjnych, wykładów i debat. Goście Forum m.in. podsumują warszawski szczyt NATO, odpowiedzą na pytania związane z przyszłością UE po Brexicie, przyjrzą się współpracy krajów Grupy Wyszehradzkiej, skomentują bieżącą sytuację na Ukrainie, a także omówią przyszłość stosunków Polski z Federacją Rosyjską.
kg
fot. Twitter@PremierRP