Wiceminister edukacji wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim odwiedziła Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu.
Machałek podkreśliła, że ośrodek ten ma bardzo dobre wskaźniki, jeśli chodzi "o wychodzenie z COVID-u". – Co jest istotne, to 20 mln z pomocy rządowej tutaj trafiło i dzięki temu można było stworzyć szpital, który jest szalenie nowoczesny, który ma nowoczesną bazę diagnostyczną i świetną, nowoczesną bazę i instrumenty leczenia covidu – wskazała wiceminister edukacji Marzena Machałek, która jest także posłanką na Sejm z okręgu jeleniogórsko – legnickiego.
Szczepienia nauczycieli
Odnosząc się do kwestii szczepień wiceminister edukacji zwróciła uwagę, że udało się zaszczepić 90 proc. nauczycieli.
– Dzisiaj już te szczepienia będą populacyjne, powszechne, więc niebawem będą już wszyscy pracownicy zaszczepieni, dzięki czemu dziś mogły już wrócić do przeszkoli przedszkolaki. Cieszymy się z tego. Mam nadzieję, panie premierze, że będziemy się cieszyć też z powrotu kolejnych roczników do szkół – powiedziała Machałek.
Wiceminister podkreśliła, że Bolesławiec ma bardzo duże zasługi w budowaniu kształcenia zawodowego i branżowego. – Tutaj więcej niż w Polsce uczniów trafia do szkół branżowych i technicznych. Cieszę się, że nam się udaje wspierać to kształcenie, a nawet prowadzić w formie eksperymentu zawód ceramik-zdobnik – powiedziała.
Kiedy dzieci wrócą do szkół?
– Będziemy mogli jeszcze w tym roku szkolnym powrócić do trybu nauczania stacjonarnego – mówił premier Mateusz Morawiecki. Jest warunek.
Mateusz Morawiecki podziękował wiceminister edukacji i nauki Marzenie Machałek, która zadbała o to, aby w sprawny sposób zorganizować szczepienia nauczycieli. – Dzięki temu, jeżeli dalej będą pozytywne wskaźniki covidowe, będziemy mogli jeszcze w tym roku szkolnym powrócić do trybu nauczania stacjonarnego i zapewnić bezpieczeństwo dla naszych nauczycieli – powiedział.