KrajSalwy śmiechu podczas pokazu "Smoleńska" w Berlinie

Salwy śmiechu podczas pokazu "Smoleńska" w Berlinie

Premiera
Premiera "Smoleńska"
Dodano
Wciąż nie udało się zorganizować oficjalnego pokazu filmu "Smoleńsk" w Berlinie. Do skutku doszła jedynie projekcja w kinie Babylon, organizowana przez Klub Polskich Nieudaczników. Na widowni znalazły się m.in. osoby związane z Komitetem Obrony Demokracji, widzowie w kluczowych momentach filmu wybuchali śmiechem.

Prześmiewczy pokaz "Smoleńska" relacjonował dla TVP Info dziennikarz "Do Rzeczy" i korespondent telewizji Cezary Gmyz.

Projekcja odbyła się w piątek wieczorem, kino było po brzegi wypełnione ludźmi, trzeba było dostawić dodatkowe krzesła.

Po filmie odbyła się dyskusja, która sprowadzała się do określenia dzieła Antoniego Krauzego, jako filmu propagandowego.

"Zbyt kontrowersyjny"

Oficjalne niemiecka premiera filmy "Smoleńsk" miała odbyć się 7 listopada. Zaproszenia na pokaz do 800 osób rozesłała ambasada RP w Niemczech. Berlińskie kino Delphi odwołało jednak pokaz, ponieważ uznano film za zbyt kontrowersyjny.

Później film "Smoleńsk" odrzucany był również przez inne kina. Do tej pory ambasadzie polskiej w Berlinie nie udało się doprowadzić do oficjalnego pokazu filmu Antoniego Krauzego.

Czytaj także:
W Berlinie odwołano pokaz "Smoleńska". Film zbyt "kontrowersyjny"
Czytaj także:
Kolejne niemieckie kino wycofało zgodę na pokaz filmu "Smoleńsk"

/ Źródło: TVP Info

Czytaj także

Od północy z 10 na 11 lipca trwa cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę 12 lipca. Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także