Nowy obiekt dla łyżwiarzy miał zostać otwarty w Zakopanem już pod koniec 2023 roku, tymczasem prace nie zostały ukończone do dnia dzisiejszego. W tle jest ponadto konflikt wykonawcy z podwykonawcami oraz żądanie znacznej waloryzacji kosztów (z 90 na 117 milionów złotych).
Warunkiem federacji ISU było ukończenie obiektu do września. Dzisiaj już wiadomo, że jest to niemożliwe.
– Niestety mogę już potwierdzić, że organizacja zawodów Pucharu Świata została nam odebrana – mówi prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch w rozmowie z Wirtualną Polską.
Jak dodaje, na szczęście udało się "uratować" mistrzostwa Europy. Impreza ta "w ramach wyjątku" została przeniesiona do Tomaszowa Mazowieckiego. – Zostaliśmy ukarani za brak informacji i za to, że na budowie hali w Zakopanem dzieje się bardzo źle – tłumaczy.
To już kolejna kompromitacja państwa polskiego
Na portalu czytamy, że w związku z kompromitującą sytuacją Polska przestała być wiarygodnym partnerem przez co w przyszłości może mieć problemy z ponownym ubieganiem się o organizację imprezy tej miary. Sytuację Polski komplikuje fakt, że to nie pierwszy raz, gdy nasz kraj nie wywiązuje się ze swych zobowiązań.
- To jest dla nas duży cios i problem wizerunkowy, bo to już kolejny raz, gdy musimy się tłumaczyć nie ze swoich problemów – mówi Tataruch, wskazując, że rok temu konieczne było przeniesienie dwóch imprez juniorskich i jednej seniorskich do Tomaszowa Mazowieckiego. – Tym razem władze międzynarodowej federacji – mówiąc bardzo delikatnie – nie były zadowolone, że kolejny raz zgłaszamy się z takim samym wnioskiem – przyznaje.
WP opisuje ponadto, że młodzi zawodnicy coraz częściej są zmuszeni do korzystania z zagranicznych obiektów w Inzell oraz Heerenveen.
Czytaj też:
Kałużny: Ta komisja powinna być natychmiast rozwiązanaCzytaj też:
"Powinien się pan wstydzić". Kompromitacja polskiego ministra podczas debaty w PE
Zostań współwłaścicielem Do Rzeczy S.A.
Wolność słowa ma wartość – także giełdową!
Czas na inwestycję mija 31 maja – kup akcje już dziś.
Szczegóły:
dorzeczy.pl/gielda