KrajProf. Żaryn: Polskość jest niezwyczajna i czasem wymaga ofiary

Prof. Żaryn: Polskość jest niezwyczajna i czasem wymaga ofiary

Historyk prof. Jan Żaryn
Historyk prof. Jan Żaryn / Źródło: PAP / Rafał Guz
Dodano
– Jeżeli chcę być Polakiem, bo to jest dla mnie wartość, to trzeba się zgodzić z tym, że polskość jest niezwyczajna i czasem wymaga ofiary, poświęcenia, ale przede wszystkim jest to jednak jakiś błogosławiony stan radości – powiedział w „Kwadransie politycznym” prof. Jan Żaryn, historyk oraz senator PiS.

Prof. Jan Żaryn podkreślił, że Powstanie Warszawskie nie było insurekcją, która swoimi celami obejmowała wyłącznie stolicę. – To była insurekcja - ostatni zryw o niepodległą Polskę – powiedział.

Według senatora PiS, w godzinę "W" każdy powinien zastanowić się, czy chce być Polakiem. – A jeżeli chcę być Polakiem, bo to jest dla mnie wartość, to trzeba się zgodzić z tym, że polskość jest niezwyczajna i czasem wymaga ofiary, poświęcenia, ale przede wszystkim jest to jednak jakiś błogosławiony stan radości – wyjaśnił.

Czytaj także:
Olszewski: Pierwszego dnia czuliśmy się zwycięzcami. Nie mieliśmy żądzy odwetu wobec Niemców

/ Źródło: TVP

Czytaj także

Od północy z 10 na 11 lipca trwa cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę 12 lipca. Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także