– Dla dobra Polski i jej obywateli, dla naszego miejsca w Europie, musimy wygrać te wybory. Zmobilizować wszystkie pozytywne siły i strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa PiS-owską szarańczę – powiedział w miniony weekend przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna na konwencji Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu.
Czytaj także:
Schetyna: Musimy strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa PiS-owską szarańczę
O słowa te pytany był dziś na antenie Polsat News kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski. Polityk stwierdził, że nie podpisuje się pod nimi. Przekonywał jednak, że Grzegorz Schetyna posłużył się cytatem.
–To były po prostu słowa, tak naprawdę cytat, dlatego że wielokrotnie na ulicach, Warszawy też, warszawiacy mówią o tym, że PiS dzisiaj obsiadł urzędy Misiewiczami jak szarańcza. Rozumiem, że Grzegorz Schetyna to po prostu cytował – mówił gość Piotra Witwickiego. – Często cytuje się tego typu sformułowania. Stronię od mocnych słów, bo koncertuję się przede wszystkim na Warszawie i na pozytywnym przekazie. Ale rozumiem dlaczego takie słowa padają – dodał.
Trzaskowski: Jaki wstydzi się swojej partii
Polityk Platformy Obywatelskiej był również pytany o deklarację jego głównego konkurenta w wyścigu o fotel prezydenta Warszawy Patryka Jakiego, który podczas debaty oświadczył, że zrezygnuje z członkostwa w swojej partii - Solidarnej Polsce - i wezwał go do takiego samego gestu.
– Ja się w przeciwieństwie do Patryka Jakiego nie wstydzę swojej partii, która walczy w tej chwili o przestrzeganie praworządności w Polsce, a – widać – Patryk Jaki bardzo się swojej partii wstydzi – oświadczył Rafał Trzaskowski.
Czytaj także:
Nazistowskim plakatem uderzył w PiS. Skandaliczna grafika udostępniona przez posła PO
Komentarze
https://wiadomosci.wp.pl/nie-chcem-ale-muszem-jestem-za-a-nawet-przeciw-najslynniejsze-slowa-lecha-walesy-6300322091088001q/1
czytamy: „O kim Lech Wałęsa powiedział: „niech jej ziemia lekką będzie, ale miałem z nią więcej problemów niż ze Służbą Bezpieczeństwa”?
Odp. oczywista: Z SB WAŁĘSA NIE MIAŁ ŻADNYCH PROBLEMÓW, BO … Z SB WSPÓŁPRACOWAŁ!
Prawdziwa, MUZUŁMAŃSKA SZARAŃCZA JEST SPROWADZANA DO POLSKI W DZIESIĄTKACH TYSIĘCY Z AZJI I BLISKIEGO WSCHODU - największy w tym udział ma niestety PiS.
kto pisal te slowa w 2014 r ??? KARNOSKI i ta druga w polityce
ten wstretny internet wszystko pamieta
Za mordę te typki trzeba wyprowadzic do brukselki