Tygodnik „Do Rzeczy” znacząco poprawił wynik osiągnięty w poprzednim rankingu. Jeszcze w połowie 2018 roku wyżej plasowały się: „Gazeta Polska”, „Newsweek”, „Sieci” (wówczas „Sieci Prawdy”) i „Wprost”.
„Do Rzeczy” notuje także lepszy wynik w stosunku do roku 2017. Tygodnik Lisickiego zdobył wówczas trzecie miejsce z liczbą 1280 cytowań.
Dwa tygodniki w zestawieniu spadły w porównaniu z rokiem 2017 – „Gazeta Polska” (z pozycji drugiej na czwartą) i „Sieci” (z pierwszej na drugą). Tygodnik Jacka Karnowskiego – będąc rok temu na pierwszym miejscu – odnotował mniej cytowań, niż „Do Rzeczy” w roku 2018.
Badanie przeprowadzono na podstawie ponad 300 000 przekazów z różnych mediów w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 r. Analiza obejmuje ponad 1000 gazet i czasopism oraz stacje telewizyjne i wybrane programy w rozgłośniach radiowych. Jak podaje Instytut, „najchętniej cytowane były wypowiedzi przedstawicieli sceny politycznej oraz odniesienia do publikowanych wywiadów i rozmów prowadzonych na antenach”.
DoRzeczy.pl i tygodnik "Do Rzeczy" mają wspólnego właściciela. Według badań Gemius/PBI portal DoRzeczy.pl stał się najpopularniejszym wśród serwisów prawicowych tygodników, pokonując m.in. wpolityce.pl, niezalezna.pl.