Na początku materiału Spurek przypomina, że właśnie 26 maja 2019 roku została wybrana do Parlamentu Europejskiego. Następnie wskazuje, o co walczy na forum unijnym.
"Mój największy obowiązek"
Wylicza swoje działania w ramach pełnionego mandatu na takich polach jak: "przeciwdziałanie przemocy ze względu na płeć", "prawa LGTBIQ", czy "prawa reprodukcyjne", czyli aborcja rozumiana jako "prawo człowieka".
Kolejnym punktem na liście jest "równe traktowanie". – PE ogłosił Unię Europejską strefą wolności osób LGBTIQ, a Komisja przyjęła ważne strategie na rzecz równości osób z niepełnosprawnościami i osób LGBTIQ – mówi była polityk Wiosny Roberta Biedronia.
Spurek wspomina równie na fermy przemysłowe, których działalność chciałaby zakończyć. – Ponadpartyjna "Meat Party" – i tu w Parlamencie Europejskim, i w polskim Sejmie - ma się dobrze – mówi polityk.
– Przede wszystkim jestem w Parlamencie Europejskim głosem tych, którzy i które nie mogą walczyć o swoje prawa. Jestem weganką, obrończynią praw zwierząt. Walkę o ich prawa traktuję jako mój największy obowiązek – zaznacza.
– Ogłoszona przede mnie kilka miesięcy temu "Piątka dla branży roślinnej" to dopiero początek naszej rewolucji – mówi dalej.
Co zakłada "Piątka dla branży roślinnej"?
Propozycja Spurek zakłada m.in. zakaz reklamy mięsa i produktów odzwierzęcych takich jak mleko czy jaja, likwidację funduszu promocji tych produktów, powołanie funduszu promocji weganizmu oraz wprowadzenie stawki 0 proc. VAT na zamienniki mleka, mięsa i jaj.
twitterCzytaj też:
Spurek do ministra rolnictwa: Tej zmiany nie zatrzymacie!Czytaj też:
Piechociński nie wytrzymał po wpisie Spurek. "Odważy się Pani na publiczną debatę?"