Polityk był w środę gościem audycji katolickich rozgłośni radiowych "Siódma 9". Mówił m.in. o poczynaniach swojej formacji.
Glapiński na kolejną kadencję?
Sejm zajmie się wnioskiem prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie Adama Glapińskiego na prezesa Narodowego Banku Polskiego na posiedzeniu 11-12 maja. W kwietniu tego roku sejmowa Komisja Finansów Publicznych pozytywnie zaopiniowała kandydaturę obecnego szefa NBP na drugą kadencję.
Prezes banku centralnego w Polsce jest powoływany przez Sejm na wniosek prezydenta na 6-letnią kadencję. Ta sama osoba nie może być prezesem NBP dłużej niż dwie kadencje. Posłowie powołali prof. Adama Glapińskiego na stanowisko szefa Banku 10 czerwca 2016 roku. Urząd objął 21 czerwca 2016 roku, po zaprzysiężeniu.
– Porozumienie w całości zagłosuje przeciw kandydaturze Adama Glapińskiego. Obecny prezes Narodowego Banku Polskiego nie sprawdził się w tej roli. Jego konferencje prasowe może są zabawne, ale tylko dla tych, którzy nie mają kredytów i nie muszą płacić coraz wyższych rat – stwierdził Jan Strzeżek. – Niech Adam Glapiński udowodni swoją przydatność na rynku, bo w sektorze publicznym nie daje sobie rady – dodał polityk.
Reforma systemu edukacji
W audycji rzecznik prasowy Porozumienia Jarosława Gowina mówił również o pomysłach partii na zmiany w polskiej edukacji. Według gościa "Siódma 9", uczniowie szkół w Polsce "powinni być lepiej przygotowani do korzystania z wirtualnego świata".
– Wojna na Ukrainie oraz pandemia koronawirusa pokazały nam, jak ważną umiejętnością jest wyszukiwanie rzetelnej i sprawdzonej informacji. Potrzebne są zajęcia w szkole, które pomagałyby wyszukiwać i weryfikować informacje tak, aby młody człowiek, który zalewany jest ogromną liczbą bodźców, był w stanie odnajdywać wiarygodne informacje – powiedział Strzeżek.
Czytaj też:
"To, co złe, jest z zewnątrz". Soboń o inflacji w PolsceCzytaj też:
"Nikt szampana otwierać nie będzie". Co z kandydaturą Glapińskiego?