– Czy nasz rząd chce wejść w tę wojnę?– pyta ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Samobójcza śmierć syna posłanki PO jest przez jej partię cynicznie wykorzystywana do politycznej kampanii, która ma na celu… Właśnie – co właściwie? – zastanawia się Rafał A. Ziemkiewicz w tekście “»Krew na rękach« – reaktywacja skryptu”.
– Czy Akademia Filmowa dziecinnieje? Oczywiście. Czy ulega modom? A jakże! Ale… czy kiedykolwiek było inaczej? Przedstawiajmy więc własne ranking – pisze Piotr Gociek w artykule “Oscary subiektywnie”.
– Nawet atak jądrowy nie złamie Ukraińców – podkreśla Ołeksij Arestowycz, były doradca szefa biura prezydenta Ukrainy w rozmowie z Maciejem Pieczyńskim.
– „Mała Polska” pomyślana była od początku jako podziemna, prasowa spółka akcyjna – zauważa Władysław Tyrański w tekście “«Mała Polska»”.
– Wpływowa amerykańska dyplomatka reprezentuje frakcję, która ponad podziałami politycznymi skupia zwolenników amerykańskiej hegemonii poprzez zbrojne obalanie państw autorytarnych. Należy pamiętać, że skuteczni w zakresie neutralizacji wrogów nie są tak samo dobrzy w zaprowadzaniu trwałego ładu – pisze Wojciech Golonka w artykule “Victoria Nuland”.
– Unijne rozporządzenie metanowe nie tylko w sposób niekontrolowany doprowadzi do szybkiej likwidacji polskiego górnictwa węgla kamiennego, lecz także zagraża bezpieczeństwu energetycznemu kraju – ostrzega Tomasz Cukiernik w tekście “Metanowy kij na węgiel”.
W najnowszym numerze również Piotr Włoczyk o tym, czy i dlaczego FBI chciała tradycyjnych katolików w USA traktować jak Al-Kaidę.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 13 marca 2023 r.
Komentarze