Zajączkowska: Środowisko do cna zepsute i przeżarte poczuciem wyższości

Zajączkowska: Środowisko do cna zepsute i przeżarte poczuciem wyższości

Dodano: 
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, posłanka KO Małgorzata Pępek, marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, posłanka KO Małgorzata Pępek, marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa Źródło: PAP / Jarek Praszkiewicz
To środowisko do cna zepsute i przeżarte poczuciem wyższości - pisze Ewa Zajączkowska-Hernik, odnosząc się do sprawy poseł Małgorzaty Pępek.

Po kolejnej publikacji portalu Zero.pl zatytułowanej "Trzy tygodnie zamiast dwóch lat. Posłanka KO weszła do szpitala na badanie poza kolejką", na jaw wyszła kolejna bulwersująca sytuacja z udziałem poseł partii Donalda Tuska. Tym razem "bohaterką" skandalu jest poseł Małgorzata Pępek, która na domiar złego stwierdziła, że szpital powinien jej podziękować za to, że przyszła, gdy "zwolnił się termin" i go wypełniła. Politycy opozycji piszą w socjal mediach, że buta i arogancja polityków Koalicji Obywatelskiej przekracza wszelkie granice.

Zajączkowska-Hernik o KO: Środowisko do cna zepsute

Wpis zamieściła między innymi polska poseł do Parlamentu Europejskiego Ewa Zajączkowska-Hernik. "[...] Środowisko do cna zepsute i przeżarte poczuciem wyższości. «Elyta», która z publicznej ochrony zdrowia, na którą płacimy wszyscy, zrobiła sobie prywatne przychodnie dla swoich. Jesteś z KO? Wjeżdżasz bez kolejek. Nie masz legitymacji partyjnej, albo nie jesteś z rodziny? Płać i płacz, obserwując jak ci przekładają badania i zabiegi, od których zależy twoje zdrowie i życie" – napisała eurodeputowana Konfederacji.

Czy Donald Tusk wyciągnie konsekwencje personalne?

"Dopiero co premier Tusk zapowiedział, że każda złapana za rękę osoba wchodząca do szpitala bez kolejki i należąca do Koalicji Obywatelskiej poniesie surowe konsekwencje. Rozumiem, że zaraz ta pani wyleci z partii? Czy to było tylko kolejne wciskanie kitu, żeby gasić pożar z nadzieją, że elektorat wszystko łyknie?" – zapytała.

"A co ze złapanym na kłamstwie prezydencie Trzaskowskim, który oszukał całą opinię publiczną i tuszował aferę w Szpitalu Południowym z udziałem lekarza-milionera z KO Kacprzaka i jego saloników VIP? A co z europosłem Arłukowiczem, którego przyjaciele zasiadali w zarządzie tego szpitala? I to wciąż zaledwie wierzchołek góry lodowej. Dopiero zbliżamy się do szamba, a już śmierdzi jak diabli" – dodała.

Czytaj też:
Poseł KO: Niech rzuci kamieniem, kto nie próbował przyspieszyć sobie kolejki
Czytaj też:
Mentzen ostro: Jest nie tylko bezczelna, mściwa, wredna, ale jeszcze niemądra
Czytaj też:
"Od roku wiedzieli". Republika ujawniła pismo lekarzy do dyrekcji

Źródło: X / Zero.pl / DoRzeczy.pl
Czytaj także