ŚwiatNowe informacje o ataku w Muenster. Zidentyfikowano sprawcę

Nowe informacje o ataku w Muenster. Zidentyfikowano sprawcę

Niemiecka policja
Niemiecka policja / Źródło: Flickr / Emcekah / CC BY-SA 2.0
Dodano
Według najnowszych doniesień kierowcą, który w sobotę wjechał furgonetką w grupę ludzi w niemieckim Muenster, był 48-letni Jens R., mieszkaniec tego miasta.

Wiadomo, że sprawca miał 48 lat i mógł mieć problemy psychiczne. Mężczyzna był projektantem przemysłowym i prawdopodobnie leczył się dwukrotnie w 2014 i 2016 roku w klinice psychiatrycznej – informuje TVN24, powołując się na ustalenia niemieckich mediów.

Z kolei Deutsche Welle podało, że poza kierowcą, który zastrzelił się tuż po zdarzeniu, zginęły jeszcze dwie osoby: 51-letnia kobieta z powiatu Luneburg i 65-letni mężczyznę z okręgu Borken. Rannych zostało 20 osób, w tym kilka ciężko. Nie ma informacji o poszkodowanych Polakach.

Służby bezpieczeństwa, które przeszukały auto użyte w ataku, odkryły w środku materiały pirotechniczne i broń gazową. Z kolei w mieszkaniu Jensa R. znaleziono karabin maszynowy AK-47. Według policji broń była "pozbawiona cech bojowych".

Czytaj także:
Dziwny apel niemieckiej policji. Komentarz Ziemkiewicza

/ Źródło: TVN24 / Deutsche Welle
/ dcy
O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także