ŚwiatKontrowersyjna wypowiedź Zuckerberga dot. Holokaustu

Kontrowersyjna wypowiedź Zuckerberga dot. Holokaustu

Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg / Źródło: Flickr
Dodano
Mark Zuckerberg stwierdził, że Facebook nie powinien usuwać wypowiedzi "nieświadomie" negujących Holokaust.

Kontrowersyjna wypowiedź padła podczas wywiadu, jakiego Zuckerberg udzielił portalowi Recode. Szef Facebooka ocenił, że jakkolwiek uważa za oburzające wypowiedzi negujące Holokaust, to osoby, które robią to "nieświadomie", nie powinny być cenzurowane.

Na słynnego przedsiębiorce po tych słowach spadła fala krytyki. Zuckerberga krytykowały zarówno organizacje żydowskie jak i antyrasistowskie.

Zuckerberga skrytykowała m.in. Liga przeciwko Zniesławieniu (ADL), której przedstawiciele zapewnili, że mają obowiązek przeciwstawiać się wszelkim próbom negowania Holokaustu.

– Osobiście czuję się urażony tym, że ktoś zaprzecza temu, że Holokaust miał miejsce i nigdy nie miałem zamiaru bronić osób, które tak postępują – zapewniał szef Facebooka.

Czytaj także:
Prof. Żaryn: W czasie II wojny także Żydzi mieli krew na rękach

Czytaj także:
Były szef Yad Vashem: Polacy mordowali i wydawali Żydów/ Źródło: theguardian.com
/ jfi
O północy z piątku na sobotę (19 na 20 października) rozpoczyna się cisza wyborcza [Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2017 r. poz. 15)], która potrwa do końca głosowania w niedzielę (21 października). Zakaz obowiązuje także w internecie, w związku z czym, w trakcie ciszy wyborczej w portalu DoRzeczy.pl wyłączona zostanie możliwość dodawania komentarzy.

Czytaj także