– Polska znów rzuca wyzwanie despotyzmowi – mówi prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS, w rozmowie z Wojciechem Golonką.
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Wybory prezydenta stolicy Podkarpacia mają dla ogólnopolskiej polityki większe znaczenie, niż z pozoru mogłoby się wydawać. Mogą okazać się testem jedności i politycznej siły zarówno dla władzy, jak i opozycji – zauważa Maciej Pieczyński w tekście „Przedwyborczy poligon”.
– Borges uważał bibliotekę za model wszechświata. W papierowym uniwersum, tak jak w rzeczywistym, są strefy, których rozumem nie ogarniesz. O nich właśnie traktuje „Biblioteka szaleńca” – zauważa Wiesław Chełminiak
w artykule „Księga śmiechu i utrapienia”.
– Jarosław Gowin został zmuszony do budowania odrębnej tożsamości swojego ugrupowania, która dawałaby mu szansę w kolejnych wyborach. Na razie to mu się nie udaje – pisze Łukasz Warzecha w tekście „Tańczący na linie”.
– Pławiąca się w luksusie księżna Meghan ze łzami w oczach wyznała przed kamerami, jak ciężkie było dla niej życie w złotej klatce na brytyjskim dworze. W wywiadzie, o którym wspomniały niemal wszystkie najważniejsze światowe media, poskarżyła się też na „uciszanie” przez rodzinę królewską oraz ubolewała z powodu domniemanego rasizmu w pałacu Buckingham – zauważa Jacek Przybylski w artykule „Zemsta zbuntowanych książąt”.
– Europejski Fundusz Odbudowy ma pomóc krajom UE po kryzysie związanym z pandemią. Jednak raczej zdewastuje konkurencyjność gospodarek – tłumaczy Tomasz Cukiernik w tekście „Niebezpieczeństwa Funduszu Odbudowy”.
– Szachy to niekoniecznie gra dla nerdów– mówi Jan-Krzysztof Duda, arcymistrz szachowy, w rozmowie z Łukaszem Majchrzykiem.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również Piotr Semka o abp. Wojdzie – nowym metropolicie gdańskim.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 15 marca 2021