– Niezwykle kontrowersyjna książka „Papież dyktator” pnie się na liście bestsellerów. Autor twierdzi, że chce za jej pośrednictwem ustrzec kardynałów przed popełnieniem „podobnego błędu” na kolejnym konklawe – pisze Piotr Włoczyk w tekście „Co ma Perón do Franciszka”.
– Po olbrzymim zamęcie, jaki wkradł się do Kościoła podczas synodu ds. rodziny, trudno bez niepokoju przyglądać się przygotowaniom do kolejnego zgromadzenia biskupów – zwanego „synodem młodych” – przekonujeKrystian Kratiuk w artykule „Co przyniesie «synod młodych»”?
Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Politycy zjednoczonej prawicy spychają Antoniego Macierewicza do politycznego cienia. Nie oznacza to jednak, że zniknie ze sceny politycznej albo że nastąpi rozłam w PiS – pisze Wojciech Wybranowski w artykule „Filar na bocznicy”.
– Tyle już razy ogłaszano mnie antysemitą, a wciąż nie wiem, co to właściwie znaczy. Może dlatego, że rozmyte i niejasne jest znaczenie słowa „Żyd”? – tłumaczyRafał A. Ziemkiewicz w tekście „Chałat bezpieczeństwa”.
– Zasiadając do komponowania, pozostawał w pokoju sam. Obowiązywały bezwzględne rygory. Cisza, spokój, omijanie zamkniętych drzwi – opowiada Tomasz Lach, autor książki „Kumpel. O Komedzie, Zośce i innych” w rozmowie z Tomaszem Zbigniewem Zapertem.
– Rywalizacja w populizmie ma to do siebie, że trudno ją zakończyć. Dotyczy to także rywalizacji na skromność, a raczej na dziadostwo, rozpoczętej deklaracją Jarosława Kaczyńskiego – przekonuje Łukasz Warzecha w artykule „Fachowcy za grosze?”.
– Wyborcy na Węgrzech pokazali, że zdecydowanie nie chcą takiej Europy, o jakiej marzą Timmermans i spółka. Fidesz odzyskał większość konstytucyjną – zauważa Olivier Bault w tekście „Walec Orbána”.
– Coraz więcej państw próbuje wpływać na zdrowie mieszkańców, nie tylko obejmując wysoką akcyzą papierosy czy alkohol, lecz także nakładając podatki na inne niezdrowe substancje, takie jak cukier, sól czy tłuszcz – pisze Jacek Przybylski w artykule „Podatek od grzechu”.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również o tym, jak Waldemar Łysiak przetrwał bez Internetu, a także tekst Joanny Bojańczyk o luksusowych apartamentach.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 26 kwietnia 2018. Tygodnik „Do Rzeczy” można też czytać w popularnej na całym świecie aplikacji Kiosk Google Play (Google Newsstand), która umożliwia między innymi dodawanie własnych notatek do tekstów.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Do Rzeczy.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.