– Tęczowy Piątek w ponad 200 szkołach w całej Polsce. To rekord! – informowała we wrześniu ub. r. na swojej stronie Kampania Przeciwko Homofobii.
Jak "Tęczowy Piątek" miał wyglądać w praktyce? Tego dnia dzieci mogły oglądać na szkolnych korytarzach tęczowe plakaty. Z kolei na lekcjach słuchały o "akceptacji i otwartości na uczniów i uczennice LGBTQI". Szkoły, które wyraziły chęć organizacji Tęczowego Piątku otrzymały od organizatora zestaw materiałów edukacyjnych, plakaty i tęczowe gadżety. O scenariuszach lekcji decydowali nauczyciele, ale KPH nie ukrywała, że służy radą, jakie filmy warto pokazać uczniom podczas lekcji.
Kiedy jednak portal DoRzeczy.pl skierował do organizacji prośbę o udzielenie informacji gdzie dokładnie odbędzie się akcja, okazało się to niemożliwe. – KPH nie udziela informacji na ten temat. Informacje te nie są tajne, a nie są też publiczne – poinformował nas wówczas jeden z pracowników biura organizacji, kiedy pytaliśmy o placówki uczestniczące w „tęczowym piątku”. Jak usłyszeliśmy dalej, KPH zależy na „miłej atmosferze akcji”, a w związku z „medialnymi atakami” prawicowych mediów podjęto decyzję o niepodawaniu szczegółów dotyczących jej przebiegu.
W związku ze skargą na odmowę udzielenia informacji prasowej przez Stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii, w połowie czerwca sprawą zajmie się sąd. O wyniku sprawy będziemy Państwa informować.
Czytaj też:
"Macie godzinę". Dyrektorka szkoły organizującej "Tęczowy piątek" grozi DoRzeczy.pl prokuraturąCzytaj też:
Lista szkół z „tęczowym piątkiem”? KPH: Ta informacja nie jest tajna, ale nie jest też publiczna
Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy tygodnika Do Rzeczy.
Regulamin i warunki licencjonowania materiałów prasowych.